Mistrzynie Polski kończą ligowe granie w tym roku zdecydowanym zwycięstwem

Status niepokonanych w zmaganiach ligowych w sezonie 2019/2020 zachowały szczypiornistki MKS-u Perła Lublin. W 10. serii rozgrywek PGNiG Superligi kobiet podopieczne Roberta Lisa pokonały EKS Start Elbląg 33:23. Mistrzynie Polski szybko zbudowały przewagę nad rywalkami z Elbląga. W 5. minucie, po trafieniu Anety Łabudy lublinianki prowadziły 3:1. Dwie minuty później, po kontrataku wykończonym przez Milicę Rancic na tablicy wyników widniał rezultat 3:3. Później lubelskie szczypiornistki zanotowały serię trzech bramek, co pozwoliło na prowadzenie 6:3. Po pierwszym kwadransie rywalizacji różnica wynosiła cztery trafienia na korzyść gospodyń (8:4). W kolejnym fragmencie przyjezdne zmniejszyły straty do dwóch bramek (10:8), jednak w następnych akcjach reprezentantki Koziego Grodu odbudowały przewagę. W 27. minucie skuteczny rzut Marty Gęgi pozwolił Perełkom na prowadzenie 15:10. Pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem miejscowych 16:11. Po przerwie lubelskie zawodniczki kontrolowały przebieg zawodów i powiększały swoją przewagę nad ekipą z Elbląga. Ostatecznie ekipa MKS-u Perła Lublin zwyciężyła 33:23, zapisując na swoim koncie dziesiąty komplet punktów w sezonie 2019/2020.

NASTĘPNA SERIA

W następnej serii PGNiG Superligi kobiet szczypiornistki MKS-u Perła Lublin podejmą MKS Piotrcovię Piotrków Trybunalski. To spotkanie zaplanowano na pierwszy weekend stycznia.

MKS Perła Lublin – EKS Start Elbląg 33:23 (16:11)

MKS Perła: Gawlik, Besen – Achruk 6, Gęga 5, Łabuda 4, Blazević 4, Gadzina 3, Królikowska 3, Szarawaga 3, Matuszczyk 2, Nocuń 2, Nosek 1, Olek.

EKS Start: Pająk, Orowicz – Rancic 8, Shupyk 8, Trbovic 2, Garczarczyk 1, Kaczmarek 1, Pękala 1, Waga 1, Cygan 1, Dronzikowska, Stapurewicz, Szulc.

Kary: 4 minuty (Joanna Szarawaga, Valentina Blazević) – 2 minuty (Alona Shupyk).