Mistrzynie Polski nie sprostały Piotrcovii

Po ponad miesięcznej przerwie szczypiornistki MKS-u Perła Lublin wróciły do ligowej rywalizacji. W zaległym meczu 9. serii PGNiG Superligi kobiet Perełki mierzyły się na wyjeździe z MKS-em Piotrcovią Piotrków Trybunalski. Podopieczne Kima Rasmussena nieźle rozpoczęły środowe starcie. W 5. minucie po celnym rzucie Natalii Nosek reprezentantki Lubelszczyzny prowadziły 3:1. Jednak gospodynie szybko zniwelowały straty. W kolejnym fragmencie trwała zacięta walka, a od stanu 9:9 ekipa z Piotrkowa Trybunalskiego rzuciła pięć bramek z rzędu i w 20. minucie prowadziła 14:9. Chwilę później dzięki skutecznej akcji Aleksandry Oreszczuk przewaga miejscowych wzrosła do siedmiu trafień (18:11). Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał rezultat 19:14 na korzyść Piotrcovii. Na początku drugiej części zespół prowadzony przez Krzysztofa Przybylskiego kontynuował dobrą grę. W 37. minucie gospodynie prowadziły 23:16. W kolejnych akcjach lublinianki zniwelowały straty do trzech bramek (25:22), lecz zawodniczki z Piotrkowa Trybunalskiego błyskawicznie odbudowały przewagę i dzięki serii trzech bramek doprowadziły do rezultatu 28:22. W końcówce miejscowe konsekwentnie utrzymywały bezpieczną różnicę i ostatecznie zwyciężyły 34:29. Najwięcej bramek dla ekipy z Lublina rzuciła w tym spotkaniu Aleksandra Rosiak, która zapisała na swoim koncie osiem trafień. – Piotrcovia zagrała bardzo dobry mecz. Gratuluję zarówno dziewczynom, jak i sztabowi trenerskiemu rywali, bo wykonali świetną robotę. W pełni zasłużyli na trzy punkty w tym spotkaniu. Już pierwsze starcie z drużyną z Piotrkowa Trybunalskiego w tym sezonie było niezwykle wyrównane i zakończyło się naszym zwycięstwem. Wiedzieliśmy, że to będzie trudny mecz, a przeciwniczki postawiły nam bardzo wysokie warunki – powiedziała w rozmowie z klubowymi mediami Piotrcovii II trener MKS-u Perła Lublin Monika Marzec.

NASTĘPNA SERIA

W następnej serii MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski zagra na wyjeździe z EUROBUD JKS-em Jarosław (9 stycznia, 16:00). Natomiast szczypiornistki MKS-u Perła Lublin podejmą KPR Gminy Kobierzyce (13 stycznia, 18:00). Wcześniej podopieczne Kima Rasmussena rozegrają zaległe starcie 7. serii z MKS-em Zagłębie Lubin (3 stycznia, 18:00) i wyjazdowy mecz 1. kolejki Ligi Europejskiej z tureckim Kastamonu Belediyesi GSK (9 stycznia, 16:00).

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – MKS Perła Lublin 34:29 (19:14)

MKS Piotrcovia: Opelt, Sarnecka 1 – Płomińska 8, Drażyk 7, Macedo 5, Roszak 4, Klonowska 2, Szynkaruk 2, Więckowska 1, Charzyńska 1, Zaleśny 1, Trawczyńska 1, Oreszczuk 1, Abramowicz.

MKS Perła: Razum, Wdowiak – Rosiak 8, Gęga 7, Nosek 4, Tatar 2, Królikowska 2, Anastacio 2, Nocuń 1, Gadzina 1, Balsam 1, Szarawaga 1, Malović, Więckowska, Vinyukova.

Kary: 10 minut (Romana Roszak, Aleksandra Abramowicz, Edyta Charzyńska, Sylwia Klonowska, Magdalena Drażyk) – 16 minut (Aleksandra Rosiak x2, Marta Gęga x2, Joanna Szarawaga, Natalia Nosek, Djurdijna Malović, Andrijana Tatar).