Mistrzynie Polski pewnie wygrały w Piotrkowie

Zwycięstwem 30:19 skończyło się spotkanie 18. kolejki PGNiG Superligi kobiet pomiędzy MKS Perła Lublin a MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski. Lublinianki były zdecydowanym faworytem tego spotkania, bo w tabeli PGNiG Superligi zajmują pierwsze miejsce w stawce i pewnie kroczą po kolejny ligowy tytuł. Ich rywalki natomiast przed tym meczem zajmowały przedostanie miejsce w stawce. Do składu ekipy z Lublina na to spotkanie powróciły po kontuzjach Aleksandra Rosiak oraz Valentina Blażević, które pomogły swojej drużynie odpowiednio jedną oraz trzema trafieniami. Pierwsza połowa sobotnich zawodów nie zapowiadała tak wysokiej wygranej Perełek, bo po pół godziny gry na tablicy wyników widniał wynik 10:14 dla podopiecznych Roberta Lisa. Dopiero w drugiej połowie przyjezdne były w stanie zdominować dużo słabsze przeciwniczki. W 42. minucie meczu Joanna Szarawaga zdobyła 500. bramkę dla MKS-u w tym sezonie, tym samym podwyższając wynik spotkania na 22:12. W tym momencie stało się jasne, że gospodynie nie będą już w stanie przeciwstawić się mistrzyniom Polski, które do końca meczu rzuciły jeszcze osiem bramek.

W następnej kolejce MKS Perła Lublin podejmie Eurobud JKS Jarosław (29 lutego, 18:00).

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – MKS Perła Lublin 19:30 (10:14)

MKS Piotrcovia: Sarnecka, Opelt, Kolasińska – Sobecka 4, Roszak 3, Dorsz 3, Oreszczuk 2, Charzyńska 2, Szynkaruk 2, Kopertowska 1, Wasilewska 1, Ciura 1, Gajewska, Klonowska,

MKS Perła: Gawlik, Besen – Gęga 7, Królikowska 4, Nocuń 4, Blażević 3, Matuszczyk 3, Szarawaga 3, Łabuda 2, Więckowska 2, Kochaniak 1, Rosiak 1, Olek.

Kary: 16 minut (Sylwia Klonowska x2, Aleksandra Dorsz x2, Edyta Charzyńska, Patrycja Ciura, Monika Kopetowska, Anna Wasilewska) – 14 minut (Aneta Łabuda, Dagmara Nocuń, Patrycja Królikowska, Karolina Kochaniak, Dominika Więckowska).