Mistrzynie Polski rozgromiły KPR Ruch Chorzów

Niepokonane w rozgrywkach ligowych w sezonie 2019/2020 pozostają szczypiornistki MKS-u Perła Lublin. W 9. serii PGNiG Superligi kobiet podopieczne Roberta Lisa pokonały w hali Globus KPR Ruch Chorzów 37:21. Mistrzynie Polski szybko odskoczyły rywalkom ze Śląska. W 6. minucie, po trafieniu Joanny Szarawagi lublinianki prowadziły 5:2. Dwie minuty później przyjezdne zniwelowały różnicę (5:4), jednak seria trzech bramek pozwoliła Perełkom na prowadzenie 8:4. W kolejnym fragmencie miejscowe zwiększyły przewagę, która w 20. minucie wynosiła już siedem trafień (13:6). Pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem gospodyń 21:12. Po przerwie reprezentantki Koziego Grodu powiększały różnicę bramkową. W 36. minucie, po rzucie karnym wykorzystanym przez Valentinę Blazević faworytki prowadziły 26:15. Dziesięć minut przed końcem środowej konfrontacji przewaga Perełek wynosiła czternaście trafień (32:18). Ostatecznie lubelskie szczypiornistki wygrały to spotkanie 37:21. Najwięcej bramek dla zwyciężczyń rzuciła Dagmara Nocuń. Skrzydłowa zapisała na swoim koncie sześć trafień.

NASTĘPNA SERIA

W następnej serii PGNiG Superligi kobiet szczypiornistki MKS-u Perła Lublin podejmą EKS Start Elbląg (13 listopada, 18:00).

MKS Perła Lublin – KPR Ruch Chorzów 37:21 (21:12)

MKS Perła: Gawlik, Besen – Nocuń 6, Blazević 4, Łabuda 4, Matuszczyk 4, Achruk 3, Gadzina 3, Szarawaga 3, Gęga 2, Olek 2, Królikowska 2, Moldrup 2, Nosek 2.

KPR Ruch: Chojnacka, K. Gryczewska – Drażyk 5, Polańska 4, Stokowiec 3, Jasinowska 2, Piotrkowska 2, Grabińska 1, Lipok 1, Cygan 1, Masłowska 1, Jaroszewska 1, Sójka, Kiel, Nimsz, Doktorczyk.

Kary: 12 minut (Joanna Szarawaga x2, Mia Moldrup, Sylwia Matuszczyk, Natalia Nosek, Joanna Gadzina) – 12 minut (Katarzyna Masłowska x2, Karolina Jasinowska, Marcelina Polańska, Agnieszka Piotrkowska, Natalia Stokowiec).