Mistrzynie Polski rozpoczęły sezon od wygranej nad ekipą z Jarosławia

W 1. serii PGNiG Superligi kobiet w sezonie 2020/2021 szczypiornistki MKS-u Perła Lublin pokonały Eurobud Grupę JKS Jarosław 34:25. Początek środowej konfrontacji był dosyć wyrównany. W 10. minucie po trafieniu Jaqueline Anastacio lublinianki wyszły na dwubramkowe prowadzenie (6:4). W kolejnym fragmencie dwie świetne interwencje zanotowała Weronika Gawlik i po pierwszym kwadransie na tablicy wyników widniał rezultat 10:6 na korzyść gospodyń. W 18. minucie Marta Gęga i Jaqueline Anastacio zostały ukarane dwuminutowymi  karami w jednej akcji defensywnej, a biało-zielone musiały sobie radzić w podwójnym osłabieniu. Rywalki skrzętnie to wykorzystały. W 19. minucie po trafieniu bramkarki JKS-u Karoliny Szczurek różnica stopniała do jednej bramki (11:10). Jarosławianki poszły za ciosem i najpierw doprowadziły do remisu (12:12), a chwilę później po skutecznym rzucie Sylwii Matuszczyk prowadziły już 14:12. Podrażnione mistrzynie Polski odpowiedziały serią czterech bramek i schodziły na przerwę przy wyniku 18:16. Od początku drugiej części gospodynie powiększały swoją przewagę. W 37. minucie Magda Balsam doprowadziła do wyniku 22:17. Cztery minuty później trzecią karą dwuminutową została ukarana Andrijana Tatar. Czarnogórka musiała przedwcześnie opuścić boisko, ale to nie zatrzymało rozpędzonych podopiecznych Kima Rasmussena. W 44. minucie efektowną wrzutkę wykorzystała Djurdjina Malović i po jej trafieniu Perełki prowadziły 26:19. W ostatnim fragmencie miejscowe kontrolowały przebieg boiskowych wydarzeń, powiększając swoją przewagę. Ostatecznie MKS zwyciężył to spotkanie 34:25. Najskuteczniejszą zawodniczką lubelskiej ekipy w tym meczu była Marta Gęga. Doświadczona rozgrywająca zapisała na swoim koncie siedem trafień.

NASTĘPNA SERIA

W następnej serii MKS Perła Lublin podejmie MKS Piotrcovię Piotrków Trybunalski (19 września, 19:00). Natomiast Eurobud Grupa JKS Jarosław również u siebie zagra z Młynami Stoisław Koszalin (18 września, 18:00).

MKS Perła Lublin – Eurobud Grupa JKS Jarosław 34:25 (18:16)

MKS: Gawlik, Wdowiak – Gęga 7, Anastacio 6, Szarawaga 5, Rosiak 4, Balsam 3, Tatar 2, Malović 2, Gadzina 2, Nosek 2, Królikowska 1, Nocuń, Więckowska.

Eurobud JKS: Szczurek 1, Ciąćka – Matuszczyk 10, Żukowska 6, Kozimur 2, Donets 2, Nestsiaruk 2, Szymborska 1, Pietras 1, Guziewicz, Parandii, Strózik.

Kary: 16 minut (Andrijana Tatar x3, Marta Gęga x2, Jaqueline Anastacio, Magda Balsam, Natalia Nosek) – 10 minut (Olesia Donets, Katarzyna Kozimur, Sylwia Matuszczyk, Olesia Parandii, Julia Pietras).
Czerwona kartka: Andrijana Tatar 41′