Mistrzynie Polski wróciły do gry i pokonały zespół z Jarosławia

W 8. serii rozgrywek PGNiG Superligi kobiet szczypiornistki MKS-u Perła Lublin rywalizowały o ligowe punkty w wyjazdowym starciu z Eurobud JKS-em Jarosław. Mecz w Jarosławiu był dla lublinianek pierwszym spotkaniem po powrocie z kwarantanny. W pierwszym kwadransie niedzielnej konfrontacji toczyła się wyrównana gra, a żadna z drużyn nie potrafiła zbudować wyraźnej przewagi. W 22. minucie po celnym rzucie Djudijny Malović Perełki prowadziły 7:5. Na przerwę podopieczne Kima Rasmussena schodziły przy wyniku 10:8 na swoją korzyść. Jarosławianki dobrze rozpoczęły drugą połowę i w 38. minucie wyrównały stan rywalizacji (13:13). Przyjezdne odbudowały przewagę, doprowadzając w 49. minucie do rezultatu 18:15. Jednak chwilę później po rzucie karnym skutecznie wykonanym przez Martynę Żukowską gospodynie zniwelowały różnicę do jednej bramki (19:18). Końcówkę lepiej rozegrały reprezentantki Koziego Grodu i to one wygrały 24:20. Najskuteczniejszą zawodniczką zwycięskiej ekipy była Marta Gęga, która zapisała na swoim koncie siedem trafień. – Wróciłyśmy po kwarantannie, trenowałyśmy przez tydzień i to był nasz pierwszy mecz po przerwie, więc na pewno było ciężko. Musiałyśmy grać mądrze w obronie i zbierać siły. Na szczęście mamy długą ławkę i mogłyśmy się zmieniać co 10-15 minut, aby każda z nas pograła. Nie ukrywam, że po dwóch szybkich przebieżkach już miałyśmy zadyszkę. Mecz był zacięty, ale wiedziałyśmy, że w Jarosławiu trudno będzie nam się grało. Sama występowałam w tej ekipie rok temu i drużyny, które do nas przyjeżdżały, nie miały łatwo, dlatego byłam pewna, że nam również będzie ciężko. Myślę, że zespół z Jarosławia ma potencjał i jest na dobrej drodze, żeby zbudować coś fajnego – powiedziała po tym spotkaniu klubowym mediom jarosławskiego klubu skrzydłowa MKS-u Perła Lublin Magda Balsam.

NASTĘPNA SERIA

W następnej serii Eurobud JKS Jarosław zagra na wyjeździe z Młynami Stoisław Koszalin (21 listopada, 16:00). Natomiast szczypiornistki MKS-u Perła Lublin również na wyjeździe zmierzą się z MKS-em Piotrcovią Piotrków Trybunalski (21 listopada, 18:00).

Eurobud JKS Jarosław – MKS Perła Lublin 20:24 (8:10)

Eurobud JKS: Szczurek, Ciąćka – Żukowska 6, Pietras 4, Matuszczyk 3, Nestsiaruk 3, Kozimur 2, Mikosz 1, Donets 1, Zimny, Parandii, Szymborska.

MKS Perła: Gawlik, Razum – Gęga 7, Królikowska 5, Szarawaga 4, Nocuń 4, Malović 2, Nocuń 1, Rosiak 1, Balsam, Anastacio, Gadzina, Tatar, Więckowska.

Kary: 8 minut (Julia Pietras x2, Aleksandra Zimny, Katarzyna Kozimur) – 8 minut (Marta Gęga, Dominika Więckowska, Djurdijna Malović, Aleksandra Rosiak).