MKS Perła Lublin przed nowym sezonem PGNiG Superligi Kobiet

MKS Perła Lublin przed nowym sezonem PGNiG Superligi Kobiet

Już w niedzielę rozgrywki ligowe w nowym sezonie rozpoczną zawodniczki MKS-u Perła Lublin. Dla Mistrzyń Polski będzie to wyjątkowy sezon, ponieważ zagrają w Lidze Mistrzyń, a dodatkowo w tym roku przypada 25. rocznica debiutu lubelskiej drużyny w rozgrywkach europejskich. O m.in. przygotowaniach i celach zespołu porozmawialiśmy z trenerem drużyny, Robertem Lisem.

O oknie transferowym:

Robert Lis (trener MKS-u Perła Lublin): Co do ubytków, to było minęło, nie ma tematu, czas leci do przodu. Mówiąc natomiast o nowych zawodniczkach, mam swoje typy i swoje nadzieje. Myślę, że każda z nich prędzej czy później wniesie coś do drużyny. Wiadomo, że niektóre szczypiornistki były kupione na już i mają stanowić o sile drużyny, a niektóre są sprowadzone z myślą o przyszłości. Potrzebują po prostu więcej czasu, żeby się wkomponować w zespół lub dojść do pełnej sprawności fizycznej. 

O okresie przygotowawczym:

Robert Lis: Myślę, że zrealizowaliśmy w dużej mierze cele, które postawiłem przed sezonem. Cały aspekt fizyczny wypełniliśmy w 100%. Może niektóre elementy można było pozmieniać, ale całościowo jestem zadowolony.

O pierwszym meczu (z Piłka Ręczna Koszalin):

Robert Lis: Ważne też są jakość i styl, ale teraz głównie będą liczyły się punkty. Musimy dążyć do tego, żeby nie pogubić głupio oczek, jak to było w zeszłym sezonie, gdy przytrafiły nam się słabe mecze. Oczywiście takie spotkania mogą nam się zdarzyć, lecz należy z nich wyciągać maksymalną liczbę punktów. Przed nami nowy system i nowe rozgrywki. Też nie wiemy, jak to będzie wyglądało, dlatego musimy być do końca skoncentrowani.

O celach:

Robert Lis: Jeśli chodzi o cele w Polsce, to nic się nie zmienia od wielu lat. A co do Europy, to gramy w Lidze Mistrzyń. Spotkał nas wielki zaszczyt, że zostaliśmy włączeni do tych rozgrywek. Znamy swoje miejsce w szeregu i wiemy, jak to będzie wyglądało. Zrobimy jednak wszystko, żeby było jak najlepiej i żeby kibice mieli frajdę z meczów, które będziemy grać, bo oni również czekają na nasze występy. Głównie chodzi o to, żeby zaprezentować się jak najlepiej i żeby dziewczyny zbierały doświadczenie, które na pewno zaprocentuje w przyszłości.


LETNIE GRY SPARINGOWE MKS-U PERŁA LUBLIN

MKS Perła Lublin – HC Gomel 31:26
Korona Handball Kielce – MKS Perła Lublin 22:32
MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – MKS Perła Lublin 24:23
MKS Perła Lublin – Galiczanka Lwów 31:22
MKS Perła Lublin – MGA Fivers Wien 44:16
MKS Perła Lublin – HK Hodonin 36:23
MKS Perła Lublin – SPR JKS Jarosław 40:15
MKS Perła Lublin – Mosonmagyarovari KCSE 30:26
MKS Perła Lublin – Korona Handball Kielce 18:16
MKS Perła Lublin – BNTU-BelAZ Minsk Region 21:18
MKS Perła Lublin – Piłka Ręczna Koszalin 26:22
MKS Perła Lublin – EKS Start Elbląg 19:20
MKS Perła Lublin – MKS PR Gniezno 26:7


LETNIE TRANSFERY MKS-U PERŁA LUBLIN

Odeszły: Agnieszka Kowalska (KS Karkonosze Jelenia Góra), Walentyna Nestsiaruk*, Ewa Urtnowska*, Aleksandra Januchta

Przyszły: Natalia Nosek (SPR Pogoń Szczecin), Karolina Kochaniak (SPR Pogoń Szczecin), Valentina Blażevic (SPR Pogoń Szczecin), Joanna Gadzina (EKS Start Elbląg), Aleksandra Olek (SMS Płock)

*przerwa w grze związana ze sprawami prywatnymi


KADRA MKS-U PERŁA LUBLIN NA SEZON 2019/2020

Bramkarki: Weronika Gawlik, Gabriela Besen
Skrzydłowe: Aneta Łabuda, Patrycja Królikowska, Dagmara Nocuń, Joanna Gadzina
Rozgrywające: Mia Moldrup, Marta Gęga, Małgorzata Stasiak, Aleksandra Rosiak, Valentina Blazević, Kinga Achruk, Natalia Nosek, Karolina Kochaniak
Obrotowe: Aleksandra Olek, Joanna Szarawaga, Sylwia Matuszczyk.

fot. Grzegorz Winnicki