Perełki musiały uznać wyższość rywalek w Koszalinie

Drugą porażkę w rozgrywkach ligowych poniosły szczypiornistki MKS-u Perła Lublin. W 15. serii rozgrywek PGNiG Superligi  podopieczne Roberta Lisa przegrały na wyjeździe z Młynami Stoisław Koszalin 19:23. Po wyrównanym początku reprezentantki Pomorza Zachodniego wyszły w 8. minucie na prowadzenie 5:3. Chwilę później, po trafieniu Dominiki Han przewaga gospodyń wzrosła do trzech trafień (7:4). Mistrzynie Polski popisały się serią i w 19. minucie doprowadziły do remisu 7:7. Zawodniczki z Koszalina nie pozostawały dłużne. Cztery skuteczne rzuty z rzędu i mocna gra w obronie dały miejscowym w 24. minucie prowadzenie 11:7. Zespół prowadzony przez Anitę Unijat utrzymał różnicę bramkową do końca pierwszej części, która zakończyła się rezultatem 14:10. Po mocnym początku drugiej połowy przewaga koszalinianek wzrosła do siedmiu trafień (17:10). Miejscowe konsekwentnie utrzymywały bezpieczny dystans bramkowy. Pięć minut przed końcem celny rzut Dominiki Więckowskiej doprowadził do wyniku 21:18, jednak lubelski zespół nie był w stanie zniwelować strat i ostatecznie przegrał to spotkanie 19:23. Najskuteczniejszą zawodniczką pokonanej ekipy była Joanna Szarawaga. Obrotowa zapisała na swoim koncie cztery trafienia.

NASTĘPNA SERIA

W następnej serii szczypiornistki MKS-u Perła Lublin podejmą KPR Ruch Chorzów (5 lutego, 18:00). Natomiast trzy dni wcześniej mistrzynie Polski zagrają na wyjeździe w Pucharze EHF z CS 2018 Gloria Bistrita-Nasaud (2 lutego, 18:00).

Młyny Stoisław Koszalin – MKS Perła Lublin 23:19 (14:10)

Młyny Stoisław: Sach, Prudzienica, Filończuk – Mączka 8, Han 6, Smolinh 3, Rycharska 2, Mazurek 2, Tomczyk 1, Andriichuk, Urbaniak, Nowicka, Borysławska.

MKS Perła: Gawlik, Besen – Szarawaga 4, Więckowska 3, Kochaniak 3, Królikowska 3, Nosek 3, Matuszczyk 2, Nocuń 1, Olek.

Kary: 12 minut (Adrianna Nowicka x2, Hanna Rycharska, Martyna Borysławska, Iuliia Andriichuk, Dominika Han) – 10 minut (Patrycja Królikowska x2, Sylwia Matuszczyk, Dagmara Nocuń, Aleksandra Olek).