Perełki ponownie lepsze od zespołu z Kościerzyny

Jedenaste ligowe zwycięstwo w sezonie 2018/2019 odniosły piłkarki ręczne MKS-u Perła Lublin. Po sobotnim triumfie nad UKS-em PCM Kościerzyna w PGNiG Pucharze Polski, w niedzielę lublinianki ponownie podejmowały ekipę z Pomorza, tym razem w rozgrywkach ligowych. Mecz 15. kolejki PGNiG Superligi kobiet zakończył się wynikiem 35:18 na korzyść aktualnych mistrzyń Polski. Początek spotkania w lubelskiej hali Globus rozpoczął się znakomicie dla gospodyń. Po siedmiu minutach podopieczne Roberta Lisa prowadziły 6:1. Dwie efektowne bramki rzucone lobem przez Agnieszkę Kowalską dały “Perełkom” komfort siedmiu trafień przewagi (8:1). Przyjezdne zmniejszyły delikatnie straty, rzucając dwie bramki z rzędu, ale reprezentantki Koziego Grodu odpowiedziały na to serią siedmiu skutecznych rzutów, co przełożyło się na prowadzenie 15:3 w 22. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się różnicą trzynastu trafień na korzyść gospodyń (18:5). Po zmianie stron lublinianki kontrolowały przebieg spotkania i utrzymywały bezpieczną przewagę. Ostatecznie szczypiornistki z Lubelszczyzny pokonały rywalki z Kościerzyny 35:18. Najskuteczniejszą zawodniczką MKS-u Perła w meczu z ekipą z Pomorza była Agnieszka Kowalska. Lewoskrzydłowa wpisała się na listę strzelczyń sześciokrotnie.

MKS Perła Lublin – UKS PCM Kościerzyna 35:18 (18:5)

MKS Perła: Besen, Januchta – Kowalska 6, Łabuda 5, Szarawaga 5, Królikowska 4, Nestsiaruk 4, Rosiak 3, Matuszczyk 2, Stasiak 2, Nocuń 2, Gęga 1, Moldrup 1.

UKS PCM: Kordunowska – Lupa, Bielak – Pękala 6, Gędłek 3, Zawalich 3, Sus 3, Somionka 2, Fesdorf 1, Gutkowska, Belter, Dorsz.