Perełki rozgromiły ekipę z Chorzowa

W 6. serii PGNiG Superligi kobiet szczypiornistki MKS-u Perła Lublin podejmowały KPR Ruch Chorzów. Lublinianki były faworytkami tego starcia i rozpoczęły spotkanie od prowadzenia 3:0. Podopieczne Kima Rasmussena szybko narzuciły przeciwniczkom swój styl gry i po pierwszym kwadransie miały już osiem trafień przewagi (11:3). W 20. minucie po kontrataku zakończonym efektownym rzutem Joanny Szarawagi mistrzynie Polski prowadziły 14:5. W kolejnych akcjach w szeregi lublinianek wkradło się rozluźnienie, przez co przyjezdne zmniejszyły różnicę do sześciu bramek (16:10). Na przerwę biało-zielone schodziły przy prowadzeniu 18:11. Na początku drugiej części gospodynie odbudowały przewagę. W 38. minucie po rzucie karnym wykorzystanym przez Aleksandrę Rosiak Perełki prowadziły 23:12. Reprezentantki Koziego Grodu wykorzystywały błędy rywalek i karciły je skutecznymi kontratakami. W 49. minucie po trafieniu Joanny Gadziny na tablicy wyników widniał rezultat 33:18 na korzyść miejscowych. Ostatecznie lublinianki wygrały 42:22. Najwięcej bramek dla zwyciężczyń rzuciła Joanna Szarawaga, która zapisała na swoim koncie osiem trafień, notując przy tym stuprocentową skuteczność. – W tym meczu straciłyśmy tylko 22 bramki i to jest plus. Myślę, że nasza defensywa w końcu trochę się poprawiła, a to spotkanie było dużo spokojniejsze niż poprzednie. Założyliśmy sobie, że będziemy grać swoje. Chciałyśmy pokazać mocną obronę, aby rywalki nie oddawały rzutów w łatwy sposób i uważam, że w większym stopniu zrealizowałyśmy to założenie. Jednak zawsze pozostaje pewien niedosyt i po tym starciu również wyciągniemy wnioski – powiedziała klubowym mediom skrzydłowa MKS-u Magda Balsam.

NASTĘPNA SERIA

W następnej serii MKS Perła Lublin zagra na wyjeździe z MKS-em Zagłębie Lubin (6 listopada, 18:00). Natomiast KPR Ruch Chorzów podejmie MKS Piotrcovię Piotrków Trybunalski.

MKS Perła Lublin – KPR Ruch Chorzów 42:22 (18:11)

MKS Perła: Gawlik, Razum, Wdowiak – Szarawaga 8, Nocuń 7, Balsam 6, Królikowska 5, Rosiak 4, Nosek 3, Gadzina 2, Tatar 2, Malović 2, Olek 2, Więckowska 1.

KPR Ruch: Chojnacka, Bednarek 1, K. Gryczewska – Jasinowska 7, Polańska 5, Piotrkowska 3, Rodak 2, Wilczek 2, Kolonko 1, Lipok 1, Grabińska, Doktorczyk.

Kary: 18 minut (Dominika Więckowska x2, Aleksandra Olek x2, Aleksandra Rosiak, Natalia Nosek, Andrijana Tatar, Patrycja Królikowska, Joanna Szarawaga) – 14 minut (Katarzyna Wilczek x2, Żaneta Lipok, Klaudia Grabińska, Agnieszka Piotrkowska, Marcelina Polańska, Karolina Jasinowska).