Perełki rozpoczęły marsz po mistrzostwo od zwycięstwa!

W 1. kolejce rozgrywek PGNiG Superligi kobiet w sezonie 2019/2020 szczypiornistki MKS-u Perła Lublin pokonały w hali Globus ekipę Piłki Ręcznej Koszalin 28:25. Niedzielne spotkanie nie rozpoczęło się najlepiej dla aktualnych mistrzyń Polski. Nieskuteczność w ataku i mocna defensywa rywalek sprawiły, że w 6. minucie przyjezdne prowadziły 4:1. Dopiero w 18. minucie, po skutecznym kontrataku wykończonym przez Joannę Gadzinę lubliniankom udało się doprowadzić do remisu (8:8). Po raz pierwszy na prowadzenie “Perełki” wyszły w 22. minucie po skutecznym rzucie Anety Łabudy, który doprowadził do rezultatu 11:10 na korzyść gospodyń. Trafienia Gadziny, Karoliny Kochaniak i Aleksandry Rosiak dały w 28. minucie podopiecznym Roberta Lisa komfort czterech bramek przewagi (14:10). Ostatecznie pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 15:12 dla lubelskich szczypiornistek. Zawodniczki z Koszalina dobrze rozpoczęły drugą połowę. W 38. minucie przewaga gospodyń stopniała do jednego trafienia (16:15). Jednak reprezentantki Lubelszczyzny nie pozwoliły rywalkom na doprowadzenie do remisu. Zanotowały serię pięciu trafień z rzędu i prowadziły w 42. minucie 21:15. Później wobec trzech kar dwuminutowych dla “Perełek” przyjezdne zmniejszyły straty do trzech bramek (21:18). W ostatnim kwadransie mistrzynie Polski kontrolowały przebieg spotkania i utrzymywały bezpieczną różnicę bramkową wygrywając finalnie 28:25. Najwięcej bramek dla zwycięskiej drużyny rzuciła Aleksandra Rosiak. Rozgrywająca zapisała na swoim koncie sześć trafień.

W następnej kolejce MKS Perła Lublin zagra na wyjeździe z KPR-em Ruch Chorzów (14 września, 20:00).

MKS Perła Lublin – Piłka Ręczna Koszalin 28:25 (15:12)

MKS Perła: Gawlik, Besen – Rosiak 6, Gadzina 4, Matuszczyk 4, Łabuda 3, Achruk 3, Stasiak 3, Gęga 2, Blazevic 1, Kochaniak 1, Szarawaga 1, Nocuń, Królikowska.

Piłka Ręczna: Prudzienica, Sach, Filończuk – Mazurek 7, Haric 3, Tomczyk 2, Han 2, Andriichuk 2, Smolinh 2, Tracz 2, Rycharska 1, Borysławska 1, Nowicka 1, Urbaniak 1, Volvovnyk 1.

Kary: 10 minut (Marta Gęga x2, Karolina Kochaniak, Joanna Szarawaga, Aleksandra Rosiak) – 4 minuty (Iuliia Andriichuk, Adrianna Nowicka).