Perełki rozstrzygnęły na swoją korzyść zacięty bój z ekipą z Kobierzyc

Szlagierowe starcie 13. serii PGNiG Superligi kobiet pomiędzy liderującym MKS-em Perła Lublin, a trzecim w tabeli KPR-em Gminy Kobierzyce zakończyło się zwycięstwem ekipy z Lubelszczyzny 25:24. Początek starcia był bardzo wyrównany, a żaden z zespołów nie potrafił odskoczyć na przynajmniej dwie bramki. Pierwsze tej sztuki dokonały gospodynie. W 15. minucie po skutecznym rzucie Sylwii Matuszczyk lublinianki prowadziły 8:6. Podopieczne Edyty Majdzińskiej nie spuściły głów i szybko odpowiedziały. Seria trzech trafień pozwoliła przyjezdnym na prowadzenie 11:9 w 22. minucie. Jednak reprezentantki Koziego Grodu szybko doprowadziły do remisu (11:11). W ostatnim fragmencie pierwszej połowy obie drużyny miały spore problemy ze skutecznością. Ostatecznie po trzydziestu minutach na tablicy wyników widniał rezultat 13:13. Drugą część spotkania lepiej rozpoczęły zawodniczki z Kobierzyc, które po trafieniach Moniki Koprowskiej i Kingi Jakubowskiej prowadziły 15:13. Zespół prowadzony przez Roberta Lisa odzyskał inicjatywę i w 38. minucie miał jedną bramkę przewagi (16:15). W 47. minucie po trafieniu Karoliny Kochaniak “Perełki” prowadziły 21:17. Sześć minut później skuteczny rzut Marioli Wiertelak zniwelował różnicę bramkową do jednego trafienia (22:21). Miejscowe lepiej rozegrały nerwową końcówkę i triumfowały w całej konfrontacji 25:24. Najwięcej bramek dla zwyciężczyń rzuciła Dominika Więckowska. Rozgrywająca zapisała na swoim koncie dziewięć trafień.

NASTĘPNA SERIA

W następnej serii PGNiG Superligi kobiet szczypiornistki MKS-u Perła Lublin zagrają na wyjeździe z Metraco Zagłębiem Lubin (23 stycznia, 18:30). Pięć dni wcześniej lubelskie zawodniczki również na wyjeździe zmierzą się w Pucharze EHF z węgierskim ERD (18 stycznia, 19:00).

MKS Perła Lublin – KPR Gminy Kobierzyce 25:24 (13:13)

MKS Perła: Gawlik, Besen – Więckowska 9, Kochaniak 7, Matuszczyk 4, Szarawaga 2, Gadzina 1, Królikowska 1, Nosek 1, Nocuń, Olek.

KPR: Kowalczyk, Zima – Koprowska 7, Jakubowska 7, Wiertelak 4, Kucharska 2, Ivanović 2, Janas 1, Tomczyk 1, Piotrowska, Walczak, Despodovska, Michalak, Wicik, Ilnicka.

Kary: 16 minut (Joanna Gadzina x2, Aleksandra Olek x2, Karolina Kochaniak x2, Natalia Nosek, Sylwia Matuszczyk) – 10 minut (Mariola Wiertelak x2, Natalia Janas, Andela Ivanović, Monika Koprowska).