Perełki rozstrzygnęły zacięty bój w Jarosławiu w rzutach karnych

Pierwszy punkt w rozgrywkach ligowych w sezonie 2019/2020 straciły szczypiornistki MKS-u Perła Lublin. W 12. serii PGNiG Superligi kobiet mistrzynie Polski pokonały po rzutach karnych Eurobud JKS Jarosław 4:3. Początek środowego spotkania był niezwykle wyrównany i żadna z drużyn nie potrafiła zbudować znacznej przewagi. Podopieczne Roberta Lisa doszły do głosu w drugim kwadransie pierwszej połowy. Błędy popełniane przez gospodynie pozwoliły lubliniankom na odskoczenie i na przerwę to przyjezdne schodziły prowadząc 18:14. Początek drugiej części należał do reprezentantek Podkarpacia, które błyskawicznie zniwelowały różnicę bramkową, doprowadzając do remisu (18:18). Jarosławianki poszły za ciosem i w kolejnym fragmencie wyszły na dwubramkowe prowadzenie (22:20). “Perełki” odrobiły straty, a regulaminowy czas gry zakończył się rezultatem 29:29. W serii “siódemek” zawodniczki z Lublina zwyciężyły 4:3. Kluczowa dla tego triumfu była postawa Weroniki Gawlik, która w ostatniej serii obroniła rzut karny wykonywany przez Natalyę Turkalo. Najskuteczniejszą zawodniczką lubelskiego zespołu w tym spotkaniu była Karolina Kochaniak. Rozgrywająca pokonała bramkarki rywalek osiem razy.

W następnej kolejce MKS Perła Lublin podejmie KPR Gminy Kobierzyce (15 stycznia, 18:00). Cztery dni wcześniej lubelskie szczypiornistki zagrają na wyjeździe w Pucharze EHF z duńskim Odense Handbold (11 stycznia, 13:00).

Eurobud JKS Jarosław – MKS Perła Lublin 29:29 (14:18) rzuty karne: 3:4

SPR JKS: Backiel, Musakova, Szczurek – Balsam 8, Novais Bancilon 5, Turkalo 5, Kozimur 4, Żukowska 3, Al. Szymborska 2, Donets 1, Strózik 1, Pietras.

MKS Perła: Gawlik, Besen – Kochaniak 8, Szarawaga 7, Nosek 4, Nocuń 3, Więckowska 3, Królikowska 2, Gadzina 2, Matuszczyk.

Kary: 14 minut (Moniky Novais Bancilon x2, Kinga Strózik x2, Aleksandra Szymborska, Martyna Żukowska, Katarzyna Kozimur) –  8 minut (Joanna Szarawaga x2, Joanna Gadzina, Patrycja Królikowska).