Perełki “ukoronowane kielecką koroną”

W spotkaniu 18. kolejki PGNiG Superligi Kobiet szczypiornistki MKS-u Perła Lublin zmierzyły się na wyjeździe z Koroną Handball Kielce. Podopieczne Roberta Lisa w dobrym stylu pokonały kielczanki 34:24, notując tym samym czternaste zwycięstwo w tegorocznej kampanii. Lublinianki skoncentrowane weszły w sobotnie spotkanie, trafiając w ciągu pięciu minut trzy bramki. W następnym fragmencie mistrzynie Polski podwyższyły swoją przewagę, a dzięki trafieniom Marty Gęgi prowadziły różnicą pięciu trafień po osiemnastu minutach gry. Gospodynie od tego momentu zaczęły odrabiać straty, rzucając cztery bramki z rzędu. Piłkarki ręczne z Koziego Grodu odwdzięczyły się tym samym i do przerwy lubelska ekipa prowadziła 16:10. Zaraz po niej przyjezdne zwiększyły dystans do rywalek. Do skutecznej gry ofensywnej lublinianek włączył się duet Joanna Szarawaga/Małgorzata Stasiak i w ostatecznym rozrachunku “Perełki” pokonały ekipę z województwa świętokrzyskiego 34:24.

Korona Handball Kielce – MKS Perła Lublin 24:34 (10:16)

Korona: Orowicz, Hibner, – Syncerz 6, Czekala 3, Kędzior 3, Parandii 3, Charzyńska 2, Homonicka 2, Gliwińska 1, Piwowarczyk 1, Skowrońska 1, D. Więckowska 1, Zimnicka 1, Mochocka, M. Więckowska.

MKS Perła: Gawlik 1, Besen, Januchta – Gęga 7, Szarawaga 7, Stasiak 5, Moldrup 4, Kowalska 3, Łabuda 3, Nestsiaruk 2, Królikowska 1, Nocuń 1.