Perełki uległy rumuńskiemu gigantowi

W 4. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzyń szczypiornistki MKS-u Perła Lublin uległy w hali Globus rumuńskiemu CSM Bukareszt 19:28. W pierwszych minutach niedzielnej konfrontacji trwała gra “bramka za bramkę”, jednak seria przyjezdnych sprawiła, że w 10. minucie po trafieniu Itany Grbić Rumunki wyszły na trzybramkowe prowadzenie (6:3). W kolejnym fragmencie lublinianki miały problemy ze sforsowaniem twardej defensywy rumuńskiego zespołu, jednak świetne interwencje Gabrieli Besen umożliwiały utrzymywanie kontaktu z rywalkami. W 23. minucie po przepięknym trafieniu Cristiny Neagu przyjezdne odskoczyły na pięć bramek (14:9). W końcówce pierwszej części zespół z Bukaresztu powiększył swoją przewagę. Po trzydziestu minutach na tablicy wyników widniał rezultat 17:10 na korzyść gości. Po przerwie podopieczne Adriana Vasile kontrolowały przebieg boiskowych zdarzeń. W ostatnim fragmencie meczu triumfatorki Ligi Mistrzyń z sezonu 2015/2016 powiększyły różnicę bramkową i zwyciężyły ostatecznie 28:19. Najskuteczniejszą zawodniczką lubelskiego zespołu była w tym spotkaniu Marta Gęga. Rozgrywająca pokonała bramkarki rywalek sześć razy.

W następnej kolejce Ligi Mistrzyń MKS Perła Lublin podejmie Rostov Don (9 listopada, 18:30).

MKS Perła Lublin – CSM Bukareszt 19:28 (10:17)

MKS Perła: Besen, Gawlik – Gęga 6, Achruk 3, Blazević 2, Moldrup 2, Łabuda 2, Nocuń 1, Szarawaga 1, Gadzina 1, Matuszczyk 1, Królikowska, Nosek, Olek.

CSM: Grubisić, Dedu, Ion – Pintea 7, Grbić 6, Neagu 4, Klikovac 2, Moisa 2, Curea 2, Cvijić 2, Omoregie 2, Torstensson 1, Perianu, Valcan, Marin, Jipa.

Kary: 2 minuty (Valentina Blazević) – 6 minut (Elizabeth Omoregie x2, Dragana Cvijić).