Perełki zdominowały rywalizację po przerwie i wygrały w Kobierzycach

Osiemnaste ligowe zwycięstwo w sezonie 2019/2020 odniosły szczypiornistki MKS-u Perła Lublin. W 20. serii PGNiG Superligi kobiet podopieczne Roberta Lisa wygrały na wyjeździe z KPR-em Gminy Kobierzyce 33:26. W pierwszych minutach starcia na Dolnym Śląsku żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć. W 13. minucie, po trafieniu Julii Walczak ekipa z Kobierzyc prowadziła 6:4, jednak już pięć minut później po skutecznym rzucie Marty Gęgi na tablicy wyników widniał rezultat remisowy (7:7). W kolejnym fragmencie trwała wyrównana walka. Oba zespoły miały problemy ze zdobywaniem bramek, ponieważ znakomitymi interwencjami popisywały się Beata Kowalczyk i Weronika Gawlik. Dwie i pół minuty przed przerwą, po kontrataku wykończonym przez Mariolę Wiertelak ekipa z Kobierzyc zbudowała dwubramkową przewagę (12:10). Pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem miejscowych 12:11. Lublinianki bardzo mocno rozpoczęły drugą część sobotniej konfrontacji. W 40. minucie po przechwycie i rzucie do pustej bramki Joanny Szarawagi Perełki prowadziły 20:16. Sześć minut później rzut karny wykorzystany przez Anetę Łabudę dał przyjezdnym sześciobramkowe prowadzenie (27:21). W ostatnim kwadransie reprezentantki Koziego Grodu punktowały swoje rywalki, powiększając różnicę, która w pewnym momencie wynosiła nawet jedenaście trafień (32:21). Ostatecznie lubelski zespół wygrał ten mecz 33:26. Najwięcej bramek dla zwyciężczyń rzuciła Joanna Szarawaga, która zapisała na swoim koncie sześć trafień.

NASTĘPNA SERIA

W następnej serii szczypiornistki MKS-u Perła Lublin podejmą Metraco Zagłębie Lubin (13 marca, 18:00).

KPR Gminy Kobierzyce – MKS Perła Lublin 26:33 (12:11)

KPR: Kowalczyk, Zima – Jakubowska 7, Walczak 4, Piotrowska 4, Despodovska 3, Wiertelak 3, Wicik 1, Koprowska 1, Janas 1, Tomczyk 1, Ilnicka 1, Ivanović, Kucharska, Kuriata.

MKS Perła: Gawlik, Besen – Szarawaga 6, Nocuń 5, Łabuda 4, Rosiak 4, Gęga 3, Nosek 3, Matuszczyk 3, Kochaniak 2, Blazevic 2, Więckowska 1, Królikowska, Olek.

Kary: 12 minut (Kinga Jakubowska x2, Aleksandra Kucharska x2, Elżbieta Piotrowska, Dominika Koprowska) – 10 minut (Dagmara Nocuń, Marta Gęga, Karolina Kochaniak, Aleksandra Olek, Patrycja Królikowska).