Piłkarki ręczne MKS-u Perła Lublin nie zeszły ze zwycięskiej ścieżki

W ramach 8. serii PGNiG Superligi kobiet szczypiornistki MKS-u Perła Lublin zmierzyły się w Koszalinie z tamtejszymi Młynami Stoisław. Można zaryzykować stwierdzenie, że tradycji stało się zadość i zawodniczki z Lublina odniosły kolejne ligowe zwycięstwo. Środowe spotkanie rozpoczęło się lepiej dla mistrzyń Polski. Podopieczne Roberta Lisa szybko wyszły na dwubramkowe prowadzenie, które równie szybko oddały. Następnie do końca pierwszej połowy obie ekipy grały po równo, choć z lekką przewagą przyjezdnych. Po przerwie liderki tabeli dały już prawdziwy popis gry i od pierwszej minuty tej części meczu rzuciły się do ataku, sukcesywnie powiększając przewagę. Duża w tym zasługa Marty Gęgi, która do puli dorzuciła dziewięć bramek. Lublinianki tym samym II rundę rozgrywek ligowych rozpoczęły od pewnego triumfu, a ich przewaga nad drugim Metraco Zagłębie Lubin wynosi już dziewięć punktów.

W następnej kolejce MKS Perła Lublin podejmie KPR Ruch Chorzów (6 listopada, 18:00).

Młyny Stoisław Koszalin – MKS Perła Lublin 19:31 (9:12)

Młyny: Filończuk, Prudzienica, Sach – Mazurek 3, Mączka 3, Volovnyk 3, Andriichuk 2, Han 2, Tracz 2, Haric 1, Nowicka 1, Tomczyk 1, Urbaniak 1, Borysławska, Rycharska, Smolinh.

MKS: Gawlik, Besen – Gęga 9, Blazevic 4, Szarawaga 4, Łabuda 3, Moldrup 3, Achruk 2, Nocuń 2, Gadzina 1, Matuszczyk 1, Nosek 1, Olek 1, Królikowska.

Kary: 6 minut (Hanna Rycharska x2, Iuliia Andriichuk) – 6 minut (Kinga Achruk x2, Mia Moldrup).