Porażka Perełek w Rumunii

Porażka Perełek w Rumunii

W 5. kolejce fazy grupowej Pucharu EHF szczypiornistki MKS-u Perła Lublin uległy na wyjeździe CS Glorii 2018 Bistrita-Nasaud 20:26. Ekipa z Rumunii od samego początku spotkania narzuciła swój styl gry i szybko zbudowała czterobramkową przewagę (6:2). W kolejnym fragmencie gospodynie powiększały różnicę i w 21. minucie prowadziły już 13:6. Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał rezultat 17:9 na korzyść Rumunek. W drugiej części miejscowe kontrolowały przebieg boiskowych zdarzeń. W 45. minucie po trafieniu Andrei Tetean ekipa prowadzona przez Horatiu Pascę prowadziła 24:14. W końcówce mistrzynie Polski zniwelowały nieco straty, ale ostatecznie rumuński zespół zwyciężył 26:20 i w ostatniej kolejce fazy grupowej zmierzy się w bezpośrednim starciu o awans do ćwierćfinału Pucharu EHF z węgierskim ERD. Najwięcej bramek dla ekipy z Lublina rzuciły w tym meczu Karolina Kochaniak i Dagmara Nocuń. Obie zawodniczki zapisały na swoim koncie po sześć trafień.

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce szczypiornistki MKS-u Perła Lublin podejmą Odense Handbold (9 lutego, 17:00). Natomiast cztery dni wcześniej mistrzynie Polski również przed własną publicznością zagrają z KPR-em Ruch Chorzów (5 lutego, 18:00).

CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud – MKS Perła Lublin 26:20 (17:9)

CS Gloria 2018: Zoqbi de Paula, Nenezić – Vasileuskaya 5, Pristavita 4, Ardean Elisei 4, Tetean 3, Ratiu 3, Zegrean 2, Dinca 2, Paraschiv 2, Bloj 1, Tanc, Samant, Dziyana.

MKS Perła: Gawlik, Besen – Kochaniak 6, Nocuń 6, Matuszczyk 4, Więckowska 2, Olek 1, Szarawaga 1, Nosek, Królikowska.

Kary: 8 minut (Maria Tanc, Constantina Daniela Ratiu, Valentina Neli Ardean Elisei, Magdalena Elena Paraschiv) – 4 minuty (Sylwia Matuszczyk, Joanna Szarawaga).

fot. MKS Perła Lublin (archiwum)