Powrót do ligowych zmagań okraszony wygraną

Po blisko dwumiesięcznej przerwie ligowe rozgrywki wznowiły szczypiornistki MKS-u Perła Lublin, które w swoim pierwszym meczu rundy rewanżowej (w poprzedniej kolejce podopieczne Roberta Lisa pauzowały, ponieważ z rozgrywek wycofała się Arka Gdynia, z którą miały się zmierzyć lublinianki – przyp. red.) pokonały EKS Start Elbląg 22:17. Początek meczu w hali Globus rozpoczął się od szczelnej obrony z obu stron, ale po pierwszych dziesięciu minutach, to gospodynie wygrywały 5:3. Z czasem do głosu zaczęły dochodzić przyjezdne, najpierw doprowadzając do remisu, a potem wychodząc na prowadzenie, którego nie oddały już do końca pierwszej połowy. Po przerwie elblążanki szybko powiększyły przewagę do trzech trafień, lecz mistrzynie Polski zniwelowały stratę i od 48. minuty obie drużyny grały cios za cios. W samej końcówce lepiej zaprezentowały się zawodniczki MKS-u, które pokonały rywalki 22:17, rewanżując się tym samym przeciwniczkom za porażkę z pierwszej rundy.

MKS Perła Lublin – EKS Start Elbląg 22:17 (9:10)

MKS: Gawlik, Besen – Łabuda 6, Matuszczyk 6, Gęga 5, Rosiak 3, Urtnowska 1, Kowalska 1, Nestsiaruk, Nocuń, Moldrup, Stasiak, Szarawaga.

EKS: Pająk, Bałdyga – Świerżewska 4, Świerczek 4, Choromańska 2, Balsam 2, Trbović 2, Waga 2, Gadzina 1, Uścinowicz, Jędrzejczyk, Yashchuk, Wtulich.