Reprezentantka Czarnogóry wzmocniła kadrę mistrzyń Polski

Djurdjina Malović zasiliła ekipę MKS-u Perła Lublin. Czarnogórska zawodniczka podpisała z zespołem z Koziego Grodu dwuletni kontrakt.

24-letnia rozgrywająca rozpoczęła swoją karierę w czarnogórskim ZRK Danilovgrad, z którego w 2015 roku przeniosła się do Buducnostu Podgorica, w którym występowała m.in. z Kingą Achruk. Ostatnie dwa sezony spędziła na Węgrzech, reprezentując barwy FTC Rail-Cargo Hungaria i MTK Budapeszt. W reprezentacji Czarnogóry Djurdjina Malović zadebiutowała w wieku 17 lat. Na swoim koncie ma występy na mistrzostwach świata w 2013 roku i mistrzostwach Europy w 2014 roku, na których Czarnogórki zajęły czwarte miejsce.

Bardzo się cieszę, że dołączam do drużyny z Lublina. To dobry krok w mojej karierze. Kim Rasmussen to świetny trener, a zespół ma dużą jakość i potencjał. Nie mogę się doczekać, by rozpocząć sezon. Wierzę, że dobrze wkomponuję się w drużynę i razem zrealizujemy nasze cele – powiedziała klubowym mediom nowa zawodniczka lubelskiego zespołu.

– Dijna Malović była jednym z największych talentów, gdy pojawiła się na handballowej scenie. Jednak kontuzje i niektóre decyzje klubowe, przez które nie dostała zbyt wielu minut na parkiecie, sprawiły, że trudniej było jej pokazać potencjał. Chcę, by udało się to w Lublinie. Będziemy mieć prawą rozgrywającą z dynamicznymi ruchami i mocnym rzutem, która dzięki „czarnogórskiej szkole obrony” może występować w defensywie na pozycjach 2 i 3. Niecierpliwie czekam na współpracę z Dijną i jestem przekonany, że po czasie zobaczymy w niej wielką zawodniczkę, która pomoże nam w osiągnięciu sukcesów. Ma wszystko, czego szukam u gracza i uważam, że dobrze wkomponuje się w zespół. Bądźmy jednak cierpliwi, bo zmiana kraju nigdy nie jest łatwa. Mimo to nie mam wątpliwości, że Djurdjina bardzo nam pomoże – wyjaśnił za pośrednictwem klubowych mediów szkoleniowiec lublinianek Kim Rasmussen.

Djurdjina Malović to trzecia zawodniczka, która dołączyła do MKS-u przed startem sezonu 2020/2021. Wcześniej lubelską drużynę wzmocniły skrzydłowa Magda Balsam i bramkarka Paulina Wdowiak.

fot. MKS Perła Lublin

0 0 votes
Article Rating