Sezon pełen wyzwań czeka szczypiornistki MKS-u Perła Lublin

Sezon pełen wyzwań czeka szczypiornistki MKS-u Perła Lublin

Mistrzostwo Polski, zwycięstwo w krajowym pucharze i triumf w Challenge Cup. Ubiegły sezon był znakomity dla lubelskich szczypiornistek. Potrójna korona sprawiła, że poprzeczka wobec piłkarek ręcznych zawieszona jest bardzo wysoko. 

Podopieczne Roberta Lisa przygotowania do sezonu 2018/2019 rozpoczęły w połowie lipca. Ze względu na remont hali Globus pierwsze treningi zostały przeprowadzone na obiekcie przy Alejach Zygmuntowskich.

Przypomnijmy, że w zespole dwudziestokrotnych mistrzyń Polski doszło do kilku zmian. Z drużyną pożegnały się Małgorzata Rola (koniec kariery), Joanna Drabik (przejście do Siofok KC), Kamila Skrzyniarz, Aleksandra Zaleśny i Alesia Mihdaliova. W barwach MKS-u nie zagra również Kristina Repelewska. Białorusinka z polskim paszportem zakończyła sportową karierę, ale nie rozstaje się z klubem z Koziego Grodu. W nadchodzącej kampanii 37-latka będzie pełniła obowiązki kierownika lubelskiej drużyny.

Do zespołu dołączyły za to: Mia Moldrup (Neckarsulmer SU), Joanna Szarawaga, (GTPR Gdynia), Ewa Urtnowska (Toulon Saint Cyr Var Handball), Patrycja Królikowska (Pogoń Baltica Szczecin) i Ewa Łabuda (GTPR Gdynia). Natomiast do gry po urlopie macierzyńskim wróciła Agnieszka Kowalska.

Pierwsze mecze towarzyskie szczypiornistki MKS-u Perła Lublin rozegrają w dniach 9-11 sierpnia w Elblągu. Najpierw zmierzą się w sparingu z tamtejszym Startem, a w ciągu następnych dwóch dni wezmą udział w Turnieju Piłki Ręcznej Kobiet o Puchar Prezydenta Miasta Elbląga. Rywalkami Perełek będą: GTPR Gdynia, KPR Gminy Kobierzyce, Zagłębie Lubin i Start Elbląg. Kolejnym sprawdzianem formy MKS-u będzie towarzyski turniej w Budapeszcie rozgrywany w dniach 17-19 sierpnia. Udział w imprezie potwierdziły już: FTC-Rail Cargo Hungaria Budapeszt i SG BBM Bietigheim. Okres przygotowawczy podopieczne Roberta Lisa zakończą dwoma sparingami z mistrzem Białorusi, HC Gomel.


Hiszpański klub Super Amara Bera Bera ostatecznie nie podjął się roli gospodarza turnieju kwalifikacyjnego do Ligi Mistrzyń i jego miejsce zajął MKS Perła Lublin. Zawody odbędą się w dniach 7-9 września w hali Globus. Półfinałowym rywalem lublinianek będzie Jomi Salerno.

fot. Robert Romaniuk (archiwum)