Święta wojna dla Lublina! MKS lepszy od Zagłębia

W szlagierowym starciu 7. serii gier PGNiG Superligi kobiet szczypiornistki MKS-u Perła Lublin pokonały w hali Globus Metraco Zagłebie Lubin 27:24. Podopieczne Roberta Lisa świetnie rozpoczęły sobotnią konfrontację. Kapitalne interwencje Weroniki Gawlik i skuteczność w grze ofensywnej sprawiły, że w 8. minucie gospodynie prowadziły 4:1. Już cztery minuty później, po trafieniu Kingi Grzyb, to zawodniczki z Dolnego Śląska miały jedną bramkę przewagi (5:4). Po skutecznym rzucie Jovany Milojević Miedziowe odskoczyły w 18. minucie na cztery trafienia (9:5). Przyjezdne utrzymywały przewagę, jednak w końcówce pierwszej części lublinianki złapały kontakt z rywalkami. Trafienie Sylwii Matuszczyk doprowadziło w 29. minucie do remisu po trzynaście. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 14:14. Po przerwie szczypiornistki z Lubina zbudowały dwubramkową przewagę. W 38. minucie trafienie Marty Gęgi z rzutu karnego doprowadziło do remisu (16:16). Dziewięć minut później Perełki prowadziły trzema bramkami (20:17). W 51. minucie, po trafieniu Patricii Machado Matieli różnica stopniała do jednej bramki (21:20). W końcówce mistrzynie Polski odskoczyły przeciwniczkom i wygrały kolejną edycję świętej wojny 27:24. Najskuteczniejszą zawodniczką zwycięskiej ekipy była Kinga Achruk, która pokonała bramkarki rywalek siedem razy.

NASTĘPNA SERIA

W następnej serii MKS Perła Lublin zagra na wyjeździe z Piłką Ręczną Koszalin (31 października, 18:00).

MKS Perła Lublin – Metraco Zagłębie Lubin 27:24 (14:14)

MKS Perła: Gawlik, Besen – Achruk 7, Gęga 5, Gadzina 3, Królikowska 3, Blazević 3, Matuszczyk 3, Łabuda 2, Moldrup 1, Nocuń, Szarawaga.

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Grzyb 6, Górna 5, Pielesz 4, Machado Matieli 4, Milojević 3, Buklarewicz 2, Ważna, Hartman, Zawistowska, Belmas.

Kary: 8 minut (Marta Gęga x2, Kinga Achruk, Valentina Blazević) – 14 minut (Zuzanna Ważna x2, Jovana Milojević, Patricia Machado Matieli, Malwina Hartman, Adrianna Górna, Viktoria Belmas).