Święta wojna dla Zagłębia

Fantastyczna passa lubelskich piłkarek ręcznych dobiegła końca. W 14. serii PGNiG Superligi kobiet “Perełki” przegrały na wyjeździe z Metraco Zagłębiem Lubin 20:24. Ta porażka zwieńczyła serię trzynastu ligowych zwycięstw ekipy z Koziego Grodu. Czwartkowa konfrontacja w Lubinie rozpoczęła się od twardej i wyrównanej walki charakterystycznej dla lubińsko-lubelskich starć. W 15. minucie to miejscowe prowadziły 7:4. Chwilę później podopieczne Roberta Lisa złapały kontakt po skutecznym rzucie Joanny Szarawagi (7:6), jednak w kolejnym fragmencie “Miedziowe” odbudowały przewagę. Trafienie Adrianny Górnej doprowadziło w 25. minucie do wyniku 11:7. Po pierwszej części na tablicy wyników widniał rezultat 12:9 na korzyść Zagłębia. Na początku drugiej połowy mistrzynie Polski miały spore problemy ze skutecznością, co skrzętnie wykorzystały gospodynie, wychodząc w 37. minucie na prowadzenie 15:9. W ostatnim kwadransie meczu lublinianki nie były w stanie zniwelować kilkubramkowej przewagi wypracowanej przez zawodniczki z Dolnego Śląska. Finalnie zespół prowadzony przez Bożenę Karkut zwyciężył 24:20. Najwięcej bramek dla pokonanej ekipy rzuciła Natalia Nosek. Rozgrywająca zapisała na swoim koncie pięć trafień.

NASTĘPNA SERIA

W następnej serii PGNiG Superligi kobiet szczypiornistki MKS-u Perła Lublin zagrają na wyjeździe z Młynami Stoisław Koszalin (30 stycznia, 18:00). Cztery dni wcześniej mistrzynie Polski podejmą w Pucharze EHF węgierski ERD (26 stycznia, 17:00).

Metraco Zagłębie Lubin – MKS Perła Lublin 24:20 (12:9)

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Górna 8, Grzyb 7, Milojević 3, Mączka 2, Machado Matieli 2, Pielesz 2, Ważna, Zawistowska, Buklarewicz, Noga, Belmas.

MKS Perła: Gawlik, Besen – Nosek 5, Więckowska 4, Kochaniak 4, Szarawaga 3, Królikowska 2, Nocuń 1, Matuszczyk 1, Olek, Gadzina.

Kary: 8 minut (Małgorzata Mączka, Daria Zawistowska, Viktoria Belmas, Jovana Milojević) – 4 minuty (Joanna Gadzina, Dominika Więckowska).