Szczypiornistki MKS-u Perła Lublin kontynuują zwycięski marsz

Piętnaste ligowe zwycięstwo z rzędu zanotowały szczypiornistki MKS-u Perła Lublin. W 3. kolejce fazy finałowej rozgrywek PGNiG Superligi kobiet aktualne mistrzynie Polski pokonały na wyjeździe KPR Gminy Kobierzyce 23:16. Lublinianki rozpoczęły spotkanie na Dolnym Śląsku od prowadzenia 2:0, jednak gospodynie odpowiedziały trzema trafieniami z rzędu. Spotkanie wyrównało się, a gra “bramka za bramkę” trwała do stanu 7:7 w 25. minucie. Wtedy Perełki rzuciły trzy bramki z rzędu. Po tej serii rywalek, miejscowe dopisały do swojego dorobku jedno trafienie, a pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 10:8 na korzyść reprezentantek Lubelszczyzny. Po przerwie podopieczne Roberta Lisa zaczęły odskakiwać. Trafienie Agnieszki Kowalskiej z 38. minuty dało przyjezdnym pięciobramkowe prowadzenie (14:9). Sześć minut później po bramce Sylwii Matuszczyk przewaga wzrosła do siedmiu trafień (17:10). Na skuteczny rzut Marioli Wiertelak doprowadzający do rezultatu 17:11 szczypiornistki z Lublina odpowiedziały serią pięciu trafień, która zwiększyła różnicę do jedenastu bramek na korzyść MKS-u Perły (22:11). W końcówce miejscowe zmniejszyły straty, ale wynik na 23:16 ustaliła w ostatniej minucie skutecznym rzutem z siedmiu metrów Aleksandra Rosiak. Po wygranej w Kobierzycach lublinianki przewodzą tabeli PGNiG Superligi z dorobkiem 62 punktów, drugie miejsce z 59 punktami zajmuje Metraco Zagłębie Lubin, a trzecia jest Energa AZS Koszalin z 47 “oczkami” na koncie.

KPR Gminy Kobierzyce – MKS Perła Lublin 16:23 (8:10)

KPR: Ciesiółka, Lis – Wiertelak 5, Jakubowska 3, Michalak 2, Dąbrowska 2, Koprowska 1, Walczak 1, Kozioł 1, Skalska 1, Kaźmierska, Wesołowska.

MKS Perła: Gawlik, Besen – Matuszczyk 4, Szarawaga 3, Gęga 3, Kowalska 3, Stasiak 2, Nestsiaruk 2, Rosiak 2, Moldrup 2, Achruk 1, Nocuń 1, Urtnowska.