Szczypiornistki MKS-u Perła Lublin zdobyły Chorzów

Zawodniczki MKS Perła Lublin odniosły drugie zwycięstwo w trwającym sezonie. Tym razem podopieczne Roberta Lisa nie dały szans szczypiornistkom Ruchu Chorzów. Perełki od samego początku kontrolowały przebieg sobotniego spotkania i stopniowo budowały swoją przewagę. Do przerwy ekipa z Lublina prowadziła nad rywalkami pięcioma bramkami. Po zamianie stron piłkarki ręczne ze Śląska traciły siły, co skrupulatnie wykorzystywały mistrzynie Polski. Dzięki konsekwentnej grze lublinianki nie dały dojść do słowa gospodyniom i w pewnym stylu zabrały ze sobą trzy punkty. – Każdy element naszej gry był niezły, ale pojawiały się błędy. Uważam, że mecz był pod naszą kontrolą od samego początku, przez co dziewczyny miały problem, żeby się maksymalnie zmobilizować. Za każdym razem jak zagraliśmy dobrze i odskoczyliśmy na kilka czy kilkanaście bramek, rywalki doskakiwały i przez to spotkanie było szarpane – mówi trener MKS-u.

W następnej kolejce MKS Perła Lublin zmierzy się na wyjeździe z EKS-em Start Elbląg (18 września, 18:00).

KPR Ruch Chorzów – MKS Perła Lubln 24:34 (11:16)

KPR: Chojnacka, Bednarek – Sójka, Drażyk 6, Polańska 5, Cygan 2, Rodak 2, Kiel 1, Lipok 1, Masłowska, Grabińska.

MKS: Gawlik, Besen – Nocuń 5, Rosiak 4, Matuszczyk 4, Gadzina 3, Łabuda 4, Achruk 2, Gęga 4, Kochaniak 4, Blazević 2, Szarawaga 1, Olek 1, Królikowska.

Kary: 6 minut (Katarzyna Masłowska, Agnieszka Piotrkowska, Klaudia Grabińska) – 6 minut (Joanna Szarawaga, Marta Gęga, Aleksandra Rosiak).