Zagłębie górą w “świętej wojnie”

W szlagierowym spotkaniu 9. kolejki PGNiG Superligi kobiet doszło do starcia niepokonanych w tym sezonie zawodniczek Metraco Zagłębia Lubin z aktualnymi mistrzyniami Polski, ekipą MKS Perła Lublin. Mecz rozgrywany w lubińskiej hali zakończył się triumfem drużyny z Dolnego Śląska 27:22. Perełki wyśmienicie rozpoczęły spotkanie w Lubinie, bo od prowadzenia 3:0. Gospodynie szybko zniwelowały straty i gra wyrównała się, czego dowodem jest remis 12:12 po pierwszej połowie. Na początku drugiej części starcia podopieczne Roberta Lisa przeważały i utrzymywały dwubramkową przewagę. Jednak po dziesięciu minutach drugiej odsłony mistrzynie Polski dopadł kryzys. Między 39., a 50. minutą meczu Perełki nie rzuciły ani jednej bramki i z 16:18 dla przyjezdnych zrobiło się 20:18 dla gospodyń. Ostatni fragment spotkania należał do podopiecznych Bożeny Karkut, które wygrały różnicą pięciu trafień i podtrzymały serię zwycięstw. Spora w tym zasługa Kingi Grzyb. Doświadczona skrzydłowa Zagłębia zapisała na swoim koncie dziesięć trafień. Najskuteczniejszą zawodniczką drużyny z Lublina była Marta Gęga, zdobywczyni ośmiu bramek.

Metraco Zagłębie Lubin – MKS Perła Lublin 27:22 (12:12)

Metraco: Maliczkiewicz, Wąż – Grzyb 10, Machado Matieli 6, Piechnik 3, Milojević 2, Trawczyńska 2, Górna 1, Mączka 1, Buklarewicz 1, Ważna 1, Hartman, Pielesz.

MKS Perła: Gawlik, Besen – Gęga 8, Achruk 4, Łabuda 2, Matuszczyk 2, Królikowska 2, Kowalska 1, Nestsiaruk 1, Rosiak 1, Urtnowska 1, Nocuń, Moldrup, Szarawaga.