Zmiana trenera w MKS-ie Perła Lublin. Kim Rasmussen nowym szkoleniowcem lubelskiego zespołu!

Zmiana trenera w MKS-ie Perła Lublin. Kim Rasmussen nowym szkoleniowcem lubelskiego zespołu!

Kim Rasmussen został nowym trenerem MKS-u Perła Lublin. Były selekcjoner kobiecej reprezentacji Polski zastąpił na tym stanowisku Roberta Lisa, który prowadził ekipę z Koziego Grodu od 2017 roku, zdobywając z nią trzy mistrzostwa i jeden Puchar Polski, a także zwyciężając w rozgrywkach Challenge Cup.

OFICJALNY KOMUNIKAT ZAMIESZCZONY NA STRONIE INTERNETOWEJ MKS-U PERŁA LUBLIN:

“Doskonale znany w naszym kraju trener od nowego sezonu poprowadzi 22-krotne mistrzynie Polski. Kima Rasmussena nie trzeba specjalnie przedstawiać w Polsce, bo przecież w okresie 2010-2016 był selekcjonerem naszej kobiecej reprezentacji. To właśnie wtedy biało-czerwone dotarły dwukrotnie do najlepszej czwórki mistrzostw świata, a duński szkoleniowiec zdobył renomę, stając się gorącym nazwiskiem na rynku transferowym. Z CSM Bukareszt triumfował w Lidze Mistrzyń w sezonie 2015/2016, pokonując w wielkim finale Gyori Audi ETO, a kilka tygodni po triumfie w Budapeszcie przejął zespół narodowy Węgierek.

Kim Rasmussen na stanowisku trenera zastąpi Roberta Lisa, który prowadził zespół od lata 2017 roku. Objął MKS po bardzo słabym sezonie, w którym drużyna pod wodzą Chorwata Nevena Hrupca zajęła czwartą lokatę w ligowych rozgrywkach. W lidze na MKS Perłę wciąż nie było mocnych, natomiast w znacznie lepiej obsadzonych rozgrywkach europejskich niż Challenge Cup, lublinianki zaliczyły jedno zwycięstwo, dwa remisy i trzynaście przegranych.

Następca trenera Roberta Lisa stanie przed zadaniem zdominowania rozgrywek ligowych i osiągnięcia sukcesów na arenie międzynarodowej. Zmiana na stanowisku szkoleniowca jest podyktowana słabą postawą drużyny w rozgrywkach europejskich w sezonie 2019/2020 oraz zwiększającymi się oczekiwaniami ze strony właściciela i sponsorów związanymi z osiągnięciami na arenie międzynarodowej.

Ta decyzja nie będzie powodowała podwyższenia budżetu na wynagrodzenia sztabu szkoleniowego. Trenerowi Lisowi dziękuję za trzy lata współpracy, zaangażowanie i wszystkie miłe chwile dla lubelskiej piłki ręcznej. Życzę dalszych sukcesów w pracy zawodowej – komentuje tę decyzję prezes zarządu lubelskiego klubu Bogusław Trojan.”

fot. MKS Perła Lublin 

0 0 vote
Article Rating