Zrobiły to! 20. tytuł dla Lublina!

MKS Perła Lublin mistrzem Polski AD 2018! Podopieczne Roberta Lisa zdobyły tytuł w bezapelacyjny sposób, zapewniając go sobie na pięć kolejek przed końcem rozgrywek PGNiG Superligi. Gwoździem do trumny dla goniących lublinianki rywalek okazał się wygrany na terenie byłego już mistrza mecz. W środę MKS ograł w Gdyni GTPR 26:17.

Pierwsza połowa środowych zawodów była dość wyrównana. Po stronie lublinianek najsilniejszym punktem była defensywa. GTPR w premierowej odsłonie zakończył pozytywnie zaledwie pięć ataków pozycyjnych, dokładając cztery kolejne trafienia z kontr i rzutów karnych. Przez większą część pierwszej połówki na prowadzeniu był MKS Perła Lublin, który jeszcze w tej części gry nie zdołał zbudować bezpiecznej przewagi. Do przerwy było 9:12.

W drugiej odsłonie gdynianki zbliżyły się do rywalek, próbując zepsuć święto drużynie ze stolicy województwa lubelskiego. Podopieczne Marcina Markuszewskiego w 38. minucie trafiły na 13:14. Ważnego gola rzuciła Kinga Achruk, a po chwili o swojej niewątpliwej klasie przekonała Weronika Gawlik, broniąc bodaj cztery kolejne próby przeciwniczek. Niespostrzeżenie zrobiło się 18:13, 20:14 i 23:15. To absolutnie zamknęło marzenia gospodyń o triumfie. Lublinianki w bardzo dobrym stylu wygrały w Trójmieście 26:17. Ostatniego gola w meczu przesądzającym o mistrzostwie zdobyła Małgorzata Rola.

29 kwietnia o godzinie 18:30 MKS zagra w Koszalinie z Energą AZS-em.

GTPR Gdynia – MKS Perła Lublin 17:26 (9:12)

MKS: Gawlik, Januchta – Drabik 5, Gęga 4, Stasiak 4, Nocuń 4, Rola 4, Rosiak 2, Achruk 1, Repelewska 1, Matuszczyk 1, Skrzyniarz.