Motor ograł Sołę i doskoczył do Resovii (ZAPIS RELACJI NA ŻYWO)

30 września 2017 roku. Tę datę kibice Motoru Lublin zapamiętają na długo. Ich ulubieńcy przegrali wówczas 0:6 z Sołą Oświęcim. Na wiosnę biało-czerwoni są jednak zupełnie innym zespołem. Problemy natury organizacyjno-finansowej zmusiły włodarzy klubu z Małopolski do przeprowadzenia kadrowej rewolucji. Jedynym piłkarzem, który zagrał we wspomnianym spotkaniu z Motorem i wystąpił w rewanżu na Arenie Lublin, jest Mateusz Stankiewicz. 5 maja podopieczni Piotra Zasady godnie zrewanżowali się rywalowi, zwyciężając 3:0. Zapraszamy do zapoznania się z zapisem naszej relacji na żywo!

Motor Lublin – Soła Oświęcim 3:0 (2:0)
Bramki:
Marcin Burkhardt 4′, Konrad Nowak 21′, Dmytro Kozban 83′

Motor: Socha – Michota (75′ Kasolik), Gieraga, Kursa, Słotwiński – Kaczmarek, Buczek (85′ Kamiński), Burkhardt (69′ Tymosiak), Oziemczuk, Majkowski (58′ Szkatuła) – Nowak (65′ Kozban).
Rezerwowi: Sobieszczyk – Kasolik, Szkatuła, Zgarda, Kamiński, Tymosiak, Kozban.

Soła: Mioduszkiewski – Ptak, Pańkowski, Repa (54′ Szcząber), A. Chlebowski – Gaudyn (78′ Ochman), Skrzypniak (63′ Syguła), Fortuna, Stankiewicz, Rogala (69′ Duda) – Ceglarz.
Rezerwowi: Pawela – Duda, Ochman, Szcząber, Syguła.

Żółte kartki: Piotr Fortuna x2, Mateusz Pańkowski
Czerwona kartka:
Piotr Fortuna 90+1′ (za drugą żółtą)
Widzów:
2 886
Sędzia: Tomasz Mroczek (Mielec).

Motor Lublin nie miał większych problemów z pokonaniem Soły Oświęcim. Po bramkach Marcina Burkhardta, Konrada Nowaka i Dmytro Kozbana żółto-biało-niebiescy ograli niżej notowanego rywala 3:0.

90+3′ Koniec meczu!

90+3′ Niecelny strzał Przemysława Szkatuły.

90+2′ Faul Mateusza Pańkowskiego i żółta kartka.

90+1′ Róg dla Soły, po którym z kontrą wychodzą lublinianie. Faulowany Kaczmarek i druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Piotra Fortuny.

90′ Trzy minuty dłużej potrwa to spotkanie.

89′ Jedna z nielicznych akcji przyjezdnych, lecz w defensywie czujny był Kasolik.

88′ Uderzał Dima Kozban! Prosto w kibiców…

87′ Akcja Soły, po chwili piłkę przejmują żółto-biało-niebiescy, jednak Oziemczuk nie zdołał obrócić się w polu karnym.

86′ Przed szansą Szymon Kamiński! Zabrakło precyzji pomocnikowi Motoru.

85′ Kamiński zmienia nieźle grającego Jakuba Buczka.

84′ Za chwilę ostatnia zmiana w Motorze. Przy linii bocznej czeka Szymon Kamiński.

83′ Wskazówki od Piotra Zasady okazały się bardzo cenne! Paweł Kaczmarek dograł wzdłuż bramki do Dmytro Kozbana, a Ukrainiec tym razem nie zmarnował okazji i wpakował futbolówkę do siatki!

82′ Motor spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie.

81′ Kilka wskazówek od Piotra Zasady do Pawła Kaczmarka.

80′ Przed nami ostatnie dziesięć minut rywalizacji na Arenie Lublin!

79′ Jedni i drudzy już chyba czekają na ostatni gwizdek sędziego…

78′ Zmiana w zespole Soły. Schodzi Gaudyn, a w jego miejsce na murawie zameldował się Ochman.

77′ Nudy na Arenie Lublin…

76′ “Chcemy awansu Motorze chcemy awansu” – śpiewają kibice żółto-biało-niebieskich.

75′ Zmiana w Motorze. Schodzi Michota, wchodzi Kasolik.

74′ Niezła akcja Motoru. Do piłki przed polem karnym dopadł Tymosiak i zdecydował się na strzał, ale nie trafił w bramkę.

73′ Przed nami ostatni kwadrans. Czy Motor zdobędzie trzeciego gola?

72′ Jak tego nie strzelił Dima Kozban?! Kaczmarek wyłożył mu piłkę jak na tacy, ale Ukrainiec skiksował.

71′ Akcja Motoru, Oziemczuk zgrał głową do Kozbana, ten do Kaczmarka, ale Paweł nie podał najlepiej.

70′ W ostatnich fragmentach spotkania kapitanem Motoru będzie Kamil Oziemczuk.

69′ Zmiana również w Motorze. Schodzi Burkhardt, wchodzi Tymosiak.

69′ Zmiana w zespole gości. Wchodzi Duda, schodzi Rogala.

68′ Indywidualna akcja Marcina Burkhardta zakończona strzałem z dystansu! Buremu zabrakło precyzji, ale będzie jeszcze róg dla Motoru.

67′ “Walczyć Motor walczyć” – rozlega się z trybun Areny Lublin.

66′ Zaskakujące dośrodkowanie z rzutu wolnego Burkhardta, piłkę zgrać próbował Gieraga i trafił w jednego z rywali. Gospodarze domagali się rzutu karnego, ale gwizdek sędziego milczy.

65′ Zmiana w Motorze. Schodzi Nowak, wchodzi Kozban.

64′ Niespełna pół godziny do końca spotkania.

63′ Zmiana w zespole Soły. Wchodzi Syguła, schodzi Skrzypniak.

63′ Po dośrodkowaniu byłego kapitana Motoru do strzału doszedł Artur Gieraga, jednak nie ma trzeciego gola dla lublinian.

62′ I co? Kolejny rzuty rożny.

61′ Wrzutka Marcina Burkhardta, ale dobrze obrońcy gości i będzie jeszcze jeden róg.

60′ Próbował Marcin Michota i będzie rzut rożny dla Motoru.

59′ Rzut wolny z boku boiska. Dogranie Burkhardta do Oziemczuka, lecz strzał głową Kamila był niecelny.

58′ Zmiana w Motorze. Schodzi Kamil Majkowski, a w jego miejsce na murawie zameldował się Przemysław Szkatuła.

57′ Z tego stałego fragmentu gry nic nie wyszło. Wciąż 2:0 na Arenie Lublin. Z akcją wychodzi Soła.

56′ Ucierpiał Oziemczuk. Będzie rzut wolny dla Motoru.

55′ Kontra Motoru, jednak ze strzałem zbyt długo zwlekał Majkowski.

54′ Bartosz Szcząber zmienia Gaspara Repę.

53′ Szykuje się zmiana w zespole Soły.

52′ “Trójkę kelnerom Motorze trójkę kelnerom” – śpiewają kibicie na Arenie Lublin.

51′ Dośrodkowanie z głębi pola, do piłki skakał Kamil Oziemczuk, jednak zabrakło mu kilku centymetrów, by przyjąć futbolówkę.

50′ Jeszcze jedna szansa dla lublinian! Mocno zaczęli tę odsłonę gospodarze.

49′ Kolejna okazja dla Motoru. Z prawej strony dogrywał Kaczmarek, do strzału doszedł Konrad Nowak, ale niepotrzebnie schował nogę.

48′ Dzisiejszy mecz obserwuje 2 886 widzów.

47′ Jedni i drudzy bez zmian w składach.

46′ Drugą połowę rozpoczęli gospodarze.

Na Arenie Lublin mamy przerwę. Motor prowadzi z Sołą 2:0 i w pełni kontroluje wydarzenia na boisku. Wracamy za kwadrans!

45+1′ Przerwa!

45+1′ Z dystansu niecelnie uderzał Marcin Burkhardt.

45+1′ Pańkowski zatrzymał rozpędzonego Majkowskiego. Rzut rożny dla Motoru.

45+1′ Wraca do gry stoper Soły.

45′ Solarze przez chwilę w dziesiątkę. Poza boiskiem opatrywany jest Mateusz Pańkowski.

44′ Arkadiusz Chlebowski zauważył wysuniętego Pawła Sochę i próbował lobować! Lewemu obrońcy Soły zabrakło jednak precyzji.

43′ Gaudyn wychodził sam na sam z Sochą, ale był na spalonym. Od bramki rozpocznie golkiper żółto-biało-niebieskich.

42′ W odpowiedzi niecelny strzał Dominika Gaudyna.

41′ Jak tego nie wykorzystał Paweł Kaczmarek?! Skrzydłowy Motoru wychodził sam na sam z bramkarzem, ale niepotrzebnie uwikłał się w drybling i stracił piłkę.

40′ Nieudane dośrodkowanie Kamila. Lublinianie tym razem muszą obejść się smakiem.

39′ Szansa dla Motoru. Rzut wolny z boku boiska. Tym razem do piłki podchodzi Oziem.

38′ Nieudane zagranie Ptaka do Gaudyna. Z autu rozpoczną gospodarze.

37′ Socha próbował uruchomić Majkowskiego, jednak czujnie interweniowali defensorzy Soły.

36′ Nieco siadło tempo gry w ostatnich fragmentach spotkania.

35′ Na Arenie Lublin uaktywniły się komary 🙂 Tną jak szalone.

34′ Teraz pospieszyli się nieco lublinianie. Niedokładne podanie i od bramki zacznie Mioduszewski.

33′ Motor konstruuje kolejny atak pozycyjny. Do gry cały czas pokazuje się Marcin Burkhardt.

32′ Dużo biegają za piłką oświęcimianie. Trzeba jednak przyznać, że Soła to bardzo ambitny zespół.

31′ Gospodarze całkowicie zdominowali przeciwnika… Wygląda na to, że przed przerwą na Arenie Lublin padnie jeszcze co najmniej jedna bramka.

30′ Kontra Motoru zakończona strzałem Kamila Majkowskiego i piłkę zmierzającą do siatki w ostatniej chwili wybił Mateusz Pańkowski!

29′ Najgroźniejszą bronią lublinian w tym spotkaniu są stałe fragmenty gry.

28′ Z rzutu wolnego dośrodkowywał Burkhardt, głową uderzał Oziemczuk, lecz Kamilowi w tej sytuacji zabrakło precyzji.

27′ Faulował Piotr Fortuna i pierwsza w tym meczu żółta kartka.

26′ Głową strzelał Kamil Oziemczuk! Piłka w rękach Kacpra Mioduszewskiego.

25′ Jeszcze rzut rożny mają żółto-biało-niebiescy.

24′ Przed szansą Jakub Buczek! Zabrakło zdecydowania środkowemu pomocnikowi Motoru.

23′ Teraz róg dla Motoru, ale strzał głową Oziemczuka okazał się niecelny.

22′ Kapitan Motoru jest najlepszym strzelcem żółto-biało-niebieskich w tym sezonie.

21′ 2:0! Dośrodkowanie Marcina Burkhardta, ogromne zamieszanie w polu karnym Soły, w którym najlepiej odnalazł się Konrad Nowak!

20′ Kolejna okazja dla gospodarzy. Jeszcze jeden rzut wolny.

19′ Znów lewą flanką Motor, ale dośrodkowanie Słotwińskiego wyłapał golkiper Soły.

18′ To powinno być 2:0! Przed szansą Kamil Majkowski, jednak skrzydłowy Motoru wyraźnie chybił…

17′ Róg dla Motoru. Dośrodkowanie Burkhardta, niepewnie Mioduszewski, ale błędu bramkarza gości nie wykorzystał Patryk Słotwiński.

16′ Kwadrans gry za nami. Motor prowadzi z Sołą 1:0.

15′ Dośrodkowanie z prawej strony boiska i przed szansą Konrad Nowak! Napastnik Motoru oddał strzał głową, ale nie trafił w bramkę.

14′ Faul w ofensywie aktywnego Oziemczuka. Z własnej połowy rozpoczną przyjezdni.

13′ Kontra Motoru. Oziemczuk do Buczka, ten obsłużył podaniem Majkowskiego, lecz strzał skrzydłowego gospodarzy był zbyt słaby, by zaskoczyć Mioduszewskiego.

12′ Nie widać debiutanckiej tremy po Jakubie Buczku. Dobrze radzi sobie młody środkowy pomocnik Motoru.

11′ Teraz to oświęcimianie w natarciu! Z dystansu próbował Fortuna, jednak broni pewnie Socha.

10′ Mogło być 1:1! Dośrodkowywał Rogala, piłkę głową uderzył Stankiewicz i z linii wybił ją jeden z defensorów Motoru!

9′ Niezła akcja przyjezdnych! Szarżował Dominik Gaudyn i będzie rzut rożny dla Soły.

8′ Motorowcy nie odpuszczają i praktycznie nie schodzą z połowy gości!

7′ A teraz z kontrą wychodzą lublinianie, jednak stracił piłkę Oziemczuk.

6′ Akcja Motoru, wychodził lewą stroną Słotwiński, ale niedokładnie podawał Burkhardt.

5′ Po tym trafieniu gospodarzom powinno grać się zdecydowanie łatwiej.

4′ Bramka dla Motoru! Genialny strzał z rzutu wolnego Marcina Burkhardta i żółto-biało-niebiescy na prowadzeniu!

4′ A teraz będzie okazja dla Motoru. Faulowany Kamil Oziemczuk i rzut wolny.

3′ Strzał bezpośrednio z rzutu wolnego, ale nad bramką.

2′ Będzie okazja dla Soły. Rzut wolny.

1′ Mecz rozpoczęli goście!

Godzina 19:00 – Jedni i drudzy właśnie wychodzą na murawę!

Godzina 18:55 – W zespole Motoru po raz pierwszy w wyjściowym składzie zagra Jakub Buczek.

Godzina 18:52 – Warto odnotować, że wszyscy piłkarze w meczowej osiemnastce Soły to młodzieżowcy!

Godzina 18:45 – Witamy z Areny Lublin! Za chwilę poznamy składy obu drużyn.

Godzina 8:45 – Nasza relacja z Areny Lublin rozpocznie się około godziny 18:45. Przypominamy, że spotkanie ruszy punktualnie o 19:00.