Juniorzy młodsi Motoru i Cracovii podzielili się punktami

W 10. kolejce grupy D rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U-17 zawodnicy Motoru Lublin zremisowali na bocznym boisku Areny Lublin z Cracovią 2:2. Po kwadransie gry “Pasy” prowadziły 1:0 dzięki skutecznemu uderzeniu Gabriela Janusika. Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Arkadiusz Bednarczyk zamieniając rzut karny na bramkę. W drugiej połowie gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą Dawida Brzozowskiego, jednak w końcówce spotkania “jedenastkę” podyktowaną dla drużyny z Krakowa wykorzystał Dominik Kędzior ustalając wynik na 2:2. – Uważam, że w tym spotkaniu straciliśmy trzy punkty, bo mogliśmy wygrać ten mecz. To nasz trzeci remis z rzędu, więc jest to troszkę niepokojące. Ta konfrontacja rozpoczęła się dla nas bardzo słabo. Po błędach indywidualnych straciliśmy bramkę i przegrywaliśmy 0:1. Ogólnie pierwsza połowa była średnia w naszym wykonaniu. Po przerwie zdominowaliśmy rywali. Tworzyliśmy sobie okazje i utrzymywaliśmy się przy piłce. Niestety po bardzo przypadkowej sytuacji, po wrzucie piłki z autu nasz zawodnik sfaulował gracza Cracovii w polu karnym i arbiter podyktował “jedenastkę”. Byliśmy drużyną lepszą i prowadziliśmy grę, więc takie mecze musimy wygrywać. Taki rezultat na pewno nas nie satysfakcjonuje – puentuje Wojciech Stefański.

W następnej kolejce Motor Lublin zmierzy się z BKS-em Lublin (11 maja, 17:00).

Motor Lublin – Cracovia 2:2 (1:1)
Bramki: Arkadiusz Bednarczyk 44′ (rzut karny), Dawid Brzozowski 55′ – Gabriel Janusik 15′, Dominik Kędzior 80′ (rzut karny)

Motor: Grzywaczewski – Góralski, Świetlicki, Słabczyński (46′ P. Zbiciak), P. Drozd – Karczewski, Bednarczyk, Knap (46′ Sobstyl), Ćwik, Brzozowski (80′ Śledź) – Białek (70′ Rzepecki).

Cracovia: Wąsiewski – Bociek (60′ Wohlman), Barański, Nowakowski, Bończyk – Wojtysko, Stachoń (85′ Włoch), Kafel (46′ Kędzior), Chrupcał (80′ Podyma) – Musiał, Janusik (55′ Kłąb).

Żółta kartka dla Motoru: Oskar Białek
Sędziował: Arkadiusz Nestorowicz (Biała Podlaska).