Klęska Motoru w starciu beniaminków

Drugą ligową porażkę w sezonie 2020/2021 ponieśli piłkarze Motoru Lublin. W 7. kolejce rozgrywek II ligi żółto-biało-niebiescy ulegli przed własną publicznością KKS-owi 1925 Kalisz 0:3. Na początku niedzielnej konfrontacji lublinianie stworzyli sobie kilka niezłych okazji do otworzenia wyniku, jednak byli nieskuteczni. Tuż przed przerwą to drużyna z Kalisza wyszła na prowadzenie wskutek celnego strzału Adriana Łuszkiewicza. W 52. minucie przyjezdni powiększyli swoją przewagę po golu Jakuba Chojnowskiego. W końcówce Seweryn Kiełpin musiał wyciągać piłkę z siatki po raz trzeci. Golkipera Motoru pokonał wprowadzony na boisko w drugiej połowie Fabian Hiszpański. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3:0 na korzyść przyjezdnych. Starcie z KKS-em było pierwszym ligowym meczem w sezonie 2020/2021, w którym podopieczni Mirosława Hajdo nie zdobyli bramki. – Wypada mi tylko przeprosić kibiców za takie spotkanie w naszym wykonaniu. Na pewno drużyna bardzo chciała i walczyła. Jednak w kluczowych momentach popełniliśmy bardzo proste błędy, które zostały wykorzystane przez przeciwników. Później trudno nam było odrobić straty i stąd taki, a nie inny wynik – powiedział po tym spotkaniu klubowym mediom trener Motoru Mirosław Hajdo.

W następnej kolejce Motor Lublin zagra na wyjeździe z Wigrami Suwałki (10 października, 18:00). Natomiast KKS 1925 Kalisz podejmie Bytovię Bytów (10 października, 18:00).

Motor Lublin – KKS 1925 Kalisz 0:3 (0:1)
Bramki: Adrian Łuszkiewicz 44′, Jakub Chojnowski 52′, Fabian Hiszpański 88′

Motor: Kiełpin – Michota, Wawszczyk, Cichocki, M. Król – Rak (75′ Kumoch), Swędrowski, R. Król (75′ Darmochwał), Duda (66′ Wójcik), Ceglarz (60′ Kunca) – Świderski (60′ Ropski).

KKS: Krakowiak – N. Zawistowski, Gawlik, Waleńcik, Mączyński – Chojnowski (78′ Kamiński), Borecki (74′ Hiszpański), Łuszkiewicz, Radzewicz (90′ M. Zawistowski) – Maćczak (78′ Majewski), Sabiłło (46′ Tunkiewicz).

Żółte kartki: Sławomir Duda, Marcin Michota – Michał Borecki
Sędziował: Paweł Dziopak (Tychy).