Motor będzie miał nowego trenera!

Motor będzie miał nowego trenera!

Piotr Zasada w sezonie 2018/2019 nie poprowadzi piłkarzy Motoru Lublin. Młody szkoleniowiec odejdzie z klubu wraz z wygaśnięciem ważnego do końca czerwca kontraktu.

OFICJALNY KOMUNIKAT ZAMIESZCZONY NA STRONIE KLUBOWEJ

“Dotychczasowy trener Motoru Lublin, Piotr Zasada, nie poprowadzi naszego zespołu w kolejnych rozgrywkach. Szkoleniowiec odejdzie z klubu wraz z wygaśnięciem ważnego do końca czerwca kontraktu.

Piotr Zasada rozpoczął pracę w Motorze na początku 2017 roku jako II trener pierwszej drużyny. Z czasem objął również stanowisko Trenera Koordynatora Akademii Piłkarskiej Motoru Lublin. Udało mu się uporządkować kwestie związane z systemem szkolenia, tworząc struktury będące podstawą dzisiejszej pracy akademii. Wdrożył również projekt Piłkarskiego Przedszkola. Akademia Piłkarska Motoru Lublin w ubiegłym sezonie mogła pochwalić się trzema drużynami w Centralnych Ligach Juniorów (CLJ U15, CLJ U17 i CLJ U19).

W połowie kwietnia 2018 roku Zasada został pierwszym szkoleniowcem żółto-biało-niebieskich, zastępując na tym stanowisku Marcina Sasala. Jako pierwszy trener poprowadził Motor w 12 spotkaniach ligowych (bilans meczów: 9 zwycięstw, 1 remis, 2 porażki) uzyskując średnią 2,33 punktów na mecz. Za jego kadencji w seniorskim zespole żółto-biało-niebieskich z powodzeniem zadebiutowało aż 6 juniorów z klubowej akademii.

Piotr Zasada przed zatrudnieniem w Motorze Lublin pracował głównie w piłce młodzieżowej. 34-letni szkoleniowiec w latach 2014-2015 był wicedyrektorem ds. sportowych Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa, a od 2011 do 2014 roku Koordynatorem Generalnym Escoli Varsovia – pierwszej europejskiej szkółki piłkarskiej wielkiej FC Barcelony poza Półwyspem Iberyjskim. Ponadto prowadził młodzieżowe drużyny w CWKS Legii Warszawa (2007-2009) i Hutniku Warszawa (2005-2007), a także reprezentacje Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej (2009-2016). W MZPN piastował również funkcję trenera prowadzącego w Mazowieckim Ośrodku Szkolenia Sportowego Młodzieży i skauta Polskiego Związku Piłki Nożnej. W sezonie 2015/2016 zasiadł na ławce trzecioligowego Startu Otwock jako główny szkoleniowiec.

Serdecznie dziękujemy Piotrowi Zasadzie za pracę i wkład w rozwój pierwszej drużyny Motoru Lublin oraz klubowej akademii, równocześnie życząc samych sukcesów w dalszej karierze trenerskiej!”

fot. Tomasz Lewtak/motorlublin.eu