Motor kompletuje drużynę

Motor kompletuje drużynę

Motor Lublin kontynuuje swoją politykę transferową i stawia na kolejnego piłkarza z regionu. Po Michale Wołosie i Tomaszu Brzyskim kolejnym zawodnikiem, który parafował umowę z żółto-biało-niebieskimi, jest Piotr Darmochwał. 27-latek w minionej rundzie grał w rezerwach Wisły Puławy.

OFICJALNY KOMUNIKAT ZAMIESZCZONY NA STRONIE KLUBOWEJ

“Kolejny zawodnik rodem z województwa lubelskiego zasilił Motor Lublin. Trzecim wzmocnieniem drużyny w letnim okienku transferowym został Piotr Darmochwał. 27-letni pomocnik występował ostatnio w drugoligowej Wiśle Puławy.

Darmochwał urodził się w 19 czerwca 1991 roku w Tomaszowie Lubelskim i jest wychowankiem miejscowej Tomasovii. Profesjonalną karierę rozpoczął w trzecioligowym Promieniu Opalenica. Następnie reprezentował barwy Okocimskiego Brzesko, gdzie jako jeden z liderów zespołu wywalczył awans do I ligi. Dobrą passę podtrzymywał również na zapleczu ekstraklasy – w drużynie „Piwoszy” zanotował na drugim poziomie rozgrywkowym 48 występów, w których strzelił 8 goli.

Po 4,5-letniej przygodzie w Brzesku Darmochwał nadal grał w klubach pierwszoligowych – Stomilu Olsztyn, Wiśle Płock, Olimpii Grudziądz i Wiśle Puławy. W zespole „Nafciarzy” występował w sezonie, w którym po dziewięcioletniej przerwie udało im się powrócić do ekstraklasy (2. miejsce w I lidze).

Łącznie ma na koncie 134 spotkania w I lidze (21 goli), 94 w II lidze (12 goli) i 8 na poziomie III ligi (2 gole).

Serdecznie witamy Piotra w Motorze Lublin i życzymy w żółto-biało-niebieskich barwach jak najlepszych występów!”

fot. Daniel Harasim/motorlublin.eu