Motor nie pozostawił złudzeń Hutnikowi

W 14. kolejce rozgrywek II ligi Motor Lublin podejmował Hutnika Kraków. Po majowym konflikcie związanym z kontrowersjami dotyczącymi awansu z grupy IV III ligi wokół niedzielnego spotkania krążyło wiele złych emocji. W 20. minucie Motor mógł objąć prowadzenie po uderzeniu Daniela Świderskiego, lecz napastnik lubelskiej ekipy przegrał rywalizację z golkiperem przeciwników. Chwilę później groźnie było pod bramką gospodarzy, ale dobrą interwencją popisał się Sebastian Madejski. W 31. minucie blisko otworzenia wyniku był Kamil Kumoch, jednak jego uderzenie z powietrza trafiło w słupek bramki Hutnika. Dziesięć minut później pomocnik Motoru miał kolejną okazję, ale golkiper Hutnika Dawid Smug wyszedł obronną ręką z tej sytuacji. Tuż przed przerwą próba Daniela Świderskiego została zablokowana przez jednego z defensorów małopolskiej ekipy. Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał rezultat 0:0. Na początku drugiej części żółto-biało-niebiescy objęli prowadzenie. W pole karne przyjezdnych wbiegł Tomasz Swędrowski i płaskim strzałem pokonał bramkarza przeciwników. Krakowski zespół dążył do zdobycia wyrównującej bramki, jednak lublinianie dobrze radzili sobie w obronie i goście zagrażali bramce strzeżonej przez Sebastiana Madejskiego głównie uderzeniami z dystansu. W 80. minucie reprezentanci Lubelszczyzny powiększyli swoją przewagę. Po dograniu Filipa Wójcika w pole karne Rafał Król wysunął futbolówkę Danielowi Świderskiemu, który nie dał szans Dawidowi Smugowi. W 85. minucie snajper Motoru dobił strzał Marcina Michoty i po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Podopieczni Mirosława Hajdo wygrali to spotkanie 3:0 i do trzech przedłużyli serię ligowych zwycięstw na własnym stadionie.

W następnej kolejce Motor Lublin zagra na wyjeździe z GKS-em Katowice (29 listopada, 12:45). Natomiast Hutnik Kraków podejmie Bytovię Bytów (28 listopada, 13:00).

Motor Lublin – Hutnik Kraków 3:0 (0:0)
Bramki: Tomasz Swędrowski 47′, Daniel Świderski 80′, 85′

Motor: Madejski – M. Król, Grodzicki, Wawszczyk, Moskwik – Wójcik (63′ Duda), Swędrowski, R. Król (88′ Cichocki), Kumoch (63′ Rak), Ceglarz (72′ Michota) – Świderski.

Hutnik: Smug – Jaklik, Zając, Stawarczyk, Reczulski – Kieliś, Świątek, Kędziora (86′ Jodłowski), Drąg (77′ Sobala), Linca (70′ Hafez) – Ozimek.

Żółte kartki: Kamil Kumoch, Ariel Wawszczyk – Mateusz Reczulski, Miłosz Drąg, Piotr Stawarczyk, Mateusz Zając
Sędziował: Leszek Lewandowski (Zabrze).