Motor odniósł w Elblągu pierwszą ligową wygraną w sezonie

W 2. kolejce rozgrywek II ligi piłkarze Motoru Lublin zdobyli pierwsze punkty w sezonie 2020/2021. Podopieczni Mirosława Hajdo pokonali na wyjeździe Olimpię Elbląg 3:1. Początek starcia w Elblągu nie zwiastował żółto-biało-niebieskim szczęśliwego zakończenia. W 11. minucie gospodarze objęli prowadzenie po płaskim, precyzyjnym uderzeniu zza pola karnego Oresta Tkaczuka. Lublinianie szukali bramki wyrównującej, jednak strzały Filipa Wójcika i Kamila Kumocha powstrzymał golkiper Olimpii Paweł Rutkowski. W 35. minucie reprezentanci Koziego Grodu mieli fantastyczną okazję do zdobycia gola. Tomasz Sedlewski zagrał ręką we własnym polu karnym, a arbiter podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł Sławomir Duda, jednak jego intencje wyczuł bramkarz elbląskiej ekipy. Po pierwszej połowie miejscowi prowadzili 1:0. Kluczowy dla końcowych rozstrzygnięć był początek drugiej części spotkania. W 47. minucie błąd w defensywie Olimpii wykorzystał Filip Wójcik, doprowadzając do rezultatu 1:1. Goście nie zamierzali się zatrzymywać. W 59. minucie dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego zakończyło się samobójczym trafieniem Michała Kiełtyki. Chwilę później ekipa prowadzona przez Mirosława Hajdo prowadziła już 3:1. Drugi raz na listę strzelców wpisał się Filip Wójcik. Końcówka sobotniej konfrontacji była dosyć nerwowa. Olimpia kończyła mecz w dziesiątkę po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce Tomasza Sedlewskiego. Zespół z Lublina utrzymał korzystny rezultat do ostatniej minuty i mógł cieszyć się z pierwszego kompletu punktów w obecnej kampanii.

W następnej kolejce Motor Lublin podejmie Błękitnych Stargard (12 września, 18:00). Natomiast Olimpia Elbląg zagra na wyjeździe z Bytovią Bytów (12 września, 18:00).

Olimpia Elbląg – Motor Lublin 1:3 (1:0)
Bramki: Orest Tkaczuk 11′ – Filip Wójcik 47′, 62′, Michał Kiełtyka 59′ (bramka samobójcza)

Olimpia: Rutkowski – Kiełtyka (90′ Winiarski), Wenger, Lewandowski, Sedlewski – Jabłoński (55′ Bawolik), Zyska (90′ Bohm), Krasa, Filipczyk – Surdykowski, Tkaczuk (72′ Styś).

Motor: Madejski – Michota, Grodzicki, Cichocki, Bogacz (79′ Król) – Wójcik (86′ Moskwik), Kumoch (75′ Jagodziński), Duda, Swędrowski, Ceglarz (75′ Król) – Świderski (79′ Ropski).

Żółte kartki: Tomasz Sedlewski x2, Tomasz Lewandowski, Klaudiusz Krasa, Orest Tkaczuk, Dawid Winiarski, Eryk Filipczyk, Karol Styś – Maksymilian Cichocki, Tomasz Swędrowski, Michał Król, Leszek Jagodziński