Motor wrócił do treningów po przerwie zimowej

Motor wrócił do treningów po przerwie zimowej

W poniedziałek 13 stycznia na bocznym boisku Areny Lublin przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęli piłkarze Motoru Lublin. W pierwszych zajęciach żółto-biało-niebieskich wzięło udział 27 zawodników. Premierowy trening w zimowym okresie przygotowawczym poprowadził Tomasz Jasik. Drugi trener zastąpił nieobecnego z powodu choroby Mirosława Hajdo.

Ostatni mecz piłkarze Motoru Lublin rozegrali 29 listopada, gdy w półfinale Pucharu Polski LZPN pokonali po dogrywce Wisłę Puławy. W przerwie zimowej gracze lubelskiego zespołu utrzymywali formę dzięki treningom indywidualnym. – Jesteśmy zadowoleni z okresu przejściowego, w którym zawodnicy zrealizowali szesnaście jednostek treningowych, z których osiem było na siłowni i osiem w terenie. Mieli sporo do przebiegnięcia i wiele ciężarów do przerzucenia, także na pierwszych zajęciach było widać, że są w dobrej dyspozycji. Mam nadzieję, że będziemy szli tylko w górę – mówi Tomasz Jasik.

Na pierwszym treningu pojawił się Rafał Król, który w rundzie jesiennej reprezentował barwy Stali Kraśnik. Kiedy klub ogłosi nazwiska kolejnych zawodników, którzy zasilą kadrę Motoru? – Myślę, że w ciągu najbliższych dni pojawi się coś ciekawego, natomiast nie chcemy niczego mówić przed oficjalnym podpisaniem kontraktu – wyjaśnia drugi trener zespołu z Lublina.

Jak wyglądają plany sztabu szkoleniowego na najbliższe tygodnie? – Już jutro zaczynamy testowanie. Przez kolejne dni będziemy sprawdzać wytrzymałość, szybkość i skoczność. Na czwartek został zaplanowany test siły. W piątek zakończymy tydzień spokojną grą, dając chłopakom wolny weekend. W następnym tygodniu zaczynamy mocniejszą pracę. Rozegramy wtedy dwa sparingi, w środę (z Górnikiem Łęczna w Łęcznej – przyp. red.) oraz w sobotę (z Resovią w Rzeszowie – przyp. red.) i wejdziemy na wyższe obroty – puentuje nasz rozmówca.