Motor znów odrobił straty po przerwie

W 4. kolejce rozgrywek II ligi piłkarze Motoru Lublin mierzyli się na wyjeździe ze Skrą Częstochowa. Od początku sobotniej konfrontacji obie drużyny dążyły do zdobycia bramki. W 4. minucie prostopadłe podanie Daniela Świderskiego do Piotra Ceglarza było zbyt mocne i zostało wyłapane przez bramkarza Skry. Później to gospodarze mieli świetną okazję do otworzenia wyniku, jednak po zamieszaniu w polu karnym Motoru dobrą interwencją popisał się Sebastian Madejski. W 24. minucie bliski szczęścia był Maksymilian Cichocki, ale jego uderzenie było minimalnie niecelne. Dziesięć minut później pierwszego gola w tym meczu zdobył Adam Olejnik. Zawodnik Skry otrzymał podanie od Kamila Wojtyry i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Żółto-biało-niebiescy mogli błyskawicznie wyrównać. W 36. minucie Daniel Świderski przeprowadził indywidualną akcję, którą zakończył strzałem w słupek. Do przerwy miejscowi prowadzili 1:0. Podopieczni Mirosława Hajdo znakomicie rozpoczęli drugą połowę spotkania. W 49. minucie po dośrodkowaniu z lewej strony w polu karnym najlepiej odnalazł się Rafał Król i pokonał Mikołaja Biegańskiego. Lublinianie nie rezygnowali i dążyli do zdobycia kompletu punktów. Z rzutu wolnego próbował Tomasz Swędrowski, ale jego strzał wypiąstkował golkiper Stali. Świetną okazję miał też Rafał Grodzicki, lecz z kilku metrów uderzył tylko w boczną siatkę. W doliczonym czasie gry Marcin Michota został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką i musiał opuścić boisko. Dysponujący liczebną przewagą gospodarze mieli piłkę meczową w samej końcówce. Sebastian Rogala stanął oko w oko z Sebastianem Madejskim, ale bramkarz Motoru wyszedł z tej sytuacji obronną ręką, a spotkanie w Częstochowie zakończyło się rezultatem 1:1.

W następnej kolejce Skra Częstochowa zagra na wyjeździe z Bytovią Bytów (26 września, 18:00). Natomiast Motor Lublin podejmie Garbarnię Kraków (25 września, 19:30).

Skra Częstochowa – Motor Lublin 1:1 (1:0)
Bramki: Adam Olejnik 34′ – Rafał Król 49′

Skra: Biegański – Napora, Holik, Mesjasz, Brusiło – Niedbała (72′ Słomka), Sinior, Nocoń (90+2′ Zieliński), Noiszewski, Olejnik – Wojtyra (90+4′ Rogala).

Motor: Madejski – Michota, Cichocki, Grodzicki, Bogacz – Jagodziński (54′ Rak), Swędrowski, R. Król, Duda, Ceglarz (64′ Kunca) – Świderski (74′ Ropski).

Żółte kartki: Jakub Sinior, Wojciech Słomka – Rafał Grodzicki, Marcin Michota x2, Sławomir Duda, Michał Bogacz