Pechowa trzynastka Motoru

W 13. kolejce rozgrywek II ligi doszło do starcia beniaminków. W Ostródzie tamtejszy Sokół podejmował Motor Lublin. Podopieczni Mirosława Hajdo rozpoczęli sobotnie spotkanie z dużym animuszem. W 12. minucie mocne uderzenie na bramkę rywali oddał Sławomir Duda, jednak golkiper gospodarzy Błażej Niezgoda popisał się w tej sytuacji znakomitą interwencją. Chwilę później na stadionie w Ostródzie doszło do awarii oświetlenia i mecz został przerwany. Oba zespoły wróciły do gry, ale tylko na moment, ponieważ oświetlenie po raz kolejny zawiodło. Po wymuszonej przerwie trwającej nieco ponad kwadrans spotkanie zostało wznowione. W pierwszej części żadna z drużyn nie potrafiła skutecznie wykończyć swoich akcji, przez co na półmetku rywalizacji rezultat był bezbramkowy. Początek drugiej połowy ułożył się lepiej dla gospodarzy, którzy w 52. minucie wyszli na prowadzenie dzięki bramce Krzysztofa Wickiego. Stoper Sokoła najlepiej odnalazł się w zamieszaniu po stałym fragmencie gry i pokonał Sebastiana Madejskiego. Motor dążył do zdobycia wyrównującego gola, jednak od 68. minuty miał utrudnione zadanie, bo drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Marcin Michota. Osłabieni lublinianie walczyli o zdobycie choćby punktu i w doliczonym czasie gry świetną szansę na doprowadzenie do remisu miał Szymon Rak, lecz przegrał rywalizację z bramkarzem przeciwników. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Sokoła 1:0. Dla żółto-biało-niebies

kich przegrana w Ostródzie była czwartą ligową porażką w sezonie 2020/2021.

W następnej kolejce Sokół Ostróda zagra na wyjeździe z Bytovią Bytów (22 listopada, 14:00). Wcześniej drużyna z Ostródy rozegra zaległy mecz 9. kolejki z Garbarnią Kraków (18 listopada, 16:00). Natomiast Motor Lublin podejmie w następnej serii Hutnika Kraków (22 listopada, 19:00). Wcześniej żółto-biało-niebiescy rozegrają zaległy mecz 10. kolejki z Bytovią Bytów (18 listopada, 17:00).

Sokół Ostróda – Motor Lublin 1:0 (0:0)
Bramka: Krzysztof Wicki 52′

Sokół: Niezgoda – Zimmer, Mazurowski, Wicki, Dobosz – Brzuzy, Gajda, Żwir, Święty (46′ Zalewski), Kalinowski (70′ Andrzejczak) – Wolny.

Motor: Madejski – M. Król, Grodzicki, Wawszczyk, Michota – Kunca (58′ Moskwik), Swędrowski, Duda, Kumoch (75′ Rak), Ceglarz (72′ Wójcik) – R. Król (75′ Świderski).

Żółte kartki: Wojciech Mazurowski, Łukasz Święty, Paweł Brzuzy, Adam Dobosz, Michał Zimmer, Karol Żwir – Sławomir Duda, Marcin Michota x2
Czerwona kartka: Marcin Michota 68′ (za dwie żółte)
Sędziował: Konrad Aluszyk (Toruń).