Podgórze Kraków zdominowało juniorów młodszych Motoru Lublin

W przedostatniej kolejce rozgrywek grupy D Centralnej Ligi Juniorów U17 piłkarze Motoru Lublin przegrali na wyjeździe z Podgórzem Kraków 1:4. Gospodarze otworzyli wynik w końcówce pierwszej połowy. Po przerwie reprezentanci Małopolski dołożyli trzy trafienia przesądzając losy tego starcia. Honorową bramkę dla żółto-biało-niebieskich zdobył w samej końcówce Dawid Gierała. Porażka w Krakowie jest dla zespołu z Lubelszczyzny równoznaczna z miejscem w strefie spadkowej ligowej tabeli przed ostatnią kolejką zmagań. – Byliśmy w tym spotkaniu zespołem słabszym. Mieliśmy kilka sytuacji do zdobycia bramki, ale żadnej z nich nie udało się wykorzystać. Podgórze Kraków było w tym starciu drużyną bardziej zmotywowaną i wygrało zasłużenie – mówi Wojciech Stefański.

W następnej kolejce Motor Lublin zagra na wyjeździe z Wisłą Kraków (30 maja, 16:00).

Podgórze Kraków – Motor Lublin 4:1 (1:0)
Bramki: Miłosz Strzeboński 43′, Dominik Cholewa 50′, 60′, Krzysztof Bociek 70′ – Dawid Gierała 90′

Motor: Grzywaczewski – Góralski, Słabczyński (70′ Skorek), Zbiciak (80′ Świetlicki), Drozd – Śledź (65′ Knap), Bednarczyk, Ćwik (50′ Gierała), Sobstyl, Rzepecki (60′ Ściegienny) – Brzozowski.