Porażka juniorów Motoru Lublin w arcyważnym spotkaniu

W 24. kolejce rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów piłkarze Motoru Lublin przegrali u siebie z GKS-em Bełchatów 1:2. Po pierwszej połowie czwartkowego starcia przyjezdni prowadzili 2:0. W drugiej części meczu bramkę kontaktową dla gospodarzy zdobył Krzysztof Rybak, jednak podopiecznym Tomasza Jasika nie udało się doprowadzić choćby do remisu. Taki rezultat komplikuje sytuację żółto-biało-niebieskich w tabeli w kontekście walki o utrzymanie, bowiem wygrana Górnika Zabrze nad Lechem Poznań i remis Arki Gdynia w Białymstoku sprawiły, że do bezpiecznej lokaty juniorzy Motoru tracą cztery punkty. – Myślę, że podeszliśmy zbyt niefrasobliwie do tego spotkania. Zwłaszcza jeśli chodzi o wykorzystywanie sytuacji i grę defensywną w pierwszej fazie meczu. Dobrze zaczęliśmy to starcie, bo prowadziliśmy grę i mieliśmy dwie-trzy czyste okazje. Po jednym z dośrodkowań piłka przelatywała przez całą bramkę na trzecim metrze, jednak nie wykorzystaliśmy tego. Troszkę nas to uśpiło, a zespół z Bełchatowa wyprowadził dwa kontrataki i wyszedł na prowadzenie. Przy stanie 0:2 rywale mieli jeszcze jedną kontrę, której jednak nie zamienili na gola. W drugiej połowie praktycznie cały czas „siedzieliśmy” na połowie przeciwnika. Natomiast zabrakło jakości piłkarskiej w przodzie, wykorzystania sytuacji czy ostatniego podania. Na pewno nie można odebrać chłopakom ambicji i woli zwycięstwa. Było widać, że zależy im i chcą wygrać. Czasem tak jest, że gdy za bardzo się chce, to podejmuje się troszeczkę nieprzemyślane decyzje. Zbyt szybko chcieliśmy pozbyć się piłki i każdą akcję zakończyć bramką. Zabrakło nam cierpliwości i jakości, także to musimy poprawić. Nie składamy jednak broni. Wiadomo, że mocno skomplikowaliśmy sobie sytuację w tabeli, ale taki jest sport. Czasem ponosi się porażkę w ważnym meczu, lecz trzeba się podnieść. Wierzę w tę drużynę, w tych chłopców i w to, że jesteśmy w stanie utrzymać się w lidze – mówi Tomasz Jasik.

W następnej kolejce Motor Lublin zagra na wyjeździe z Ruchem Chorzów (27 kwietnia, 11:00).

Motor Lublin – GKS Bełchatów 1:2 (0:2)
Bramki: Krzysztof Rybak 58′- Damian Warnecki 23′, 37′

Motor: Łakota – Kraśniewski, Zbiciak, Dobrzyński, Kołoczek – Baryła (65′ Sobstyl), Kłos, Kumoch (65′ Dusiło), Dapollonio – Ćwik (80′ Celmer), Rak (55’ Rybak).

Żółte kartki dla Motoru: Maciej Baryła, Maciej Kraśniewski, Wiktor Kłos
Sędziował: Przemysław Malinowski (Grodzisk Mazowiecki).