Sparing: Motor lepszy od 14-krotnego mistrza Polski

Kolejne zwycięstwo w trakcie letnich przygotowań odnieśli piłkarze Motoru Lublin. Po środowej wygranej 3:1 nad Orlętami Radzyń Podlaski podopieczni Mirosława Hajdo pokonali w takim samym stosunku Ruch Chorzów. Sobotni sparing rozpoczął się lepiej dla “Niebieskich”. W 16. minucie sprowadzonego w ostatnim czasie do Motoru Seweryna Kiełpina pokonał Mariusz Idzik. W pierwszej części nie padło więcej bramek, a piłkarze chorzowskiego klubu schodzili na przerwę, prowadząc 1:0. W drugiej połowie przyjezdni odwrócili losy rywalizacji. W 60. minucie golkipera śląskiej ekipy pokonał kapitan Motoru Marcin Michota. Chwilę później żółto-biało-niebiescy już prowadzili. Skutecznym uderzeniem popisał się Tomasz Swędrowski, doprowadzając do rezultatu 2:1. Trzecią bramkę dla lublinian zdobył Dominik Kunca, pieczętując drugi triumf reprezentantów Koziego Grodu w letnim okresie przygotowawczym.

NASTĘPNY MECZ

W następnym meczu Motor Lublin zmierzy się z Avią Świdnik w finale Pucharu Polski LZPN (22 lipca, 18:00).

Ruch Chorzów – Motor Lublin 1:3 (1:0)
Bramki: Mariusz Idzik 16′ – Marcin Michota 60′, Tomasz Swędrowski 62′, Dominik Kunca 87′

Ruch: Lech – Kwaśniewski, Kulejewski, Kawula, Będzieszak, Winciersz, Duchowski, Mokrzycki, Foszmańczyk, Janoszka, Idzik oraz Nowak, Słota, Kasolik, Paszek, Siwek, Rudek, Neugebauer, Swikszcz.

Motor: (I połowa): Kiełpin – M. Król, Grodzicki, Łukasik, Michota, zawodnik testowany, Duda, Swędrowski, Wójcik, Ropski, Ceglarz; (II połowa): Madejski – Nowak, Grodzicki, Cichocki, Michota, Kumoch, Duda (80′ Bednarczyk), Swędrowski (85′ Knap), Kunca, Darmochwał, Jagodziński.