Szymon Rak w Stomilu Olsztyn

Szymon Rak w Stomilu Olsztyn

Napastnik Motoru Lublin Szymon Rak od nowego sezonu będzie reprezentował barwy I-ligowego Stomilu Olsztyn. Klub z województwa warmińsko-mazurskiego zdecydował się na aktywowanie klauzuli kwoty odstępnego znajdującej się w kontrakcie zawodnika żółto-biało-niebieskich.

OFICJALNY KOMUNIKAT ZAMIESZCZONY NA STRONIE KLUBOWEJ

Szymon Rak trafił do Motoru Lublin przed dwoma latami ze Stali Mielec. W sezonie 2017/2018 razem z drużyną juniorów starszych zajął trzecie miejsce w rozgrywkach grupy wschodniej Centralnej Ligi Juniorów U-19, strzelając przy tym 17 bramek. Dobre występy w młodzieżowej lidze zaowocowały włączeniem Szymona do kadry pierwszego zespołu żółto-biało-niebieskich. W ubiegłym sezonie młody napastnik zagrał w 26 spotkaniach na poziomie III ligi (siedem razy wychodził w podstawowym składzie), w których wpisywał się na listę strzelców pięć razy.

Klub z województwa warmińsko-mazurskiego postanowił aktywować klauzulę kwoty odstępnego zapisaną w kontrakcie 19-letniego zawodnika Motoru, co oznacza, że od przyszłego sezonu występował on będzie na zapleczu Ekstraklasy.

Dziękujemy Szymonowi za reprezentowanie żółto-biało-niebieskich barw i życzymy powodzenia w dalszej karierze piłkarskiej!”

fot. Tomasz Lewtak (archiwum)