Tomasz Złomańczuk zamiast Tomasza Jasika. Zmiana na stanowisku trenera Motoru Lublin CLJ U18

Tomasz Złomańczuk zamiast Tomasza Jasika. Zmiana na stanowisku trenera Motoru Lublin CLJ U18

Na sześć kolejek przed zakończeniem sezonu 2018/2019 w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów Motor Lublin dokonał zmiany na stanowisku trenera. Tomasza Jasika zastąpił Tomasz Złomańczuk. Żółto-biało-niebiescy aktualnie zajmują trzynastą lokatę w tabeli i do miejsca dającego utrzymanie tracą cztery punkty. 

OFICJALNY KOMUNIKAT ZAMIESZCZONY NA STRONIE KLUBOWEJ

“Z dniem 23.04 decyzją Zarządu Motoru Lublin Tomasz Jasik został odsunięty od prowadzenia drużyny juniorów starszych występującej w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-18. W ostatnich sześciu kolejkach ligowych zespół poprowadzi trener koordynator Akademii Piłkarskiej Motor Lublin Tomasz Złomańczuk.

Tomasz Jasik drużynę juniorów starszych Motoru Lublin objął we wrześniu 2015 roku. Po 24. kolejkach ligowych prowadzony przez niego zespół znajduje się w strefie spadkowej i traci do bezpiecznego miejsca cztery oczka. Obowiązki trenera drużyny CLJ U-18 na ostatnie sześć spotkań sezonu przejmie Tomasz Złomańczuk – koordynator Akademii Piłkarskiej Motor Lublin. Złomańczuk w ubiegłym roku prowadził drużynę Podlasia Biała Podlaska w III-ligowych rozgrywkach. W przeszłości był także szkoleniowcem pierwszej drużyny żółto-biało-niebieskich.

– Utrzymanie się w juniorskiej ekstraklasie, czyli CLJ U-18 jest jednym z naszych priorytetów. Obecna sytuacja w tabeli jest trudna, ale wciąż wierzę, że stać nas na poprawienie zajmowanej lokaty. To była trudna decyzja, ale uznałem, że drużyna potrzebuje silnego impulsu. Zdecydowałem się powierzyć zespół osobie, która była cały czas blisko i zna tych chłopaków. Z tego miejsca chciałbym również podziękować trenerowi Tomaszowi Jasikowi za włożony przez niego wysiłek – powiedział Prezes Zarządu Motoru Lublin Leszek Bartnicki.”

fot. Motor Lublin (archiwum)