Warto stawiać na młodzież! Maksymilian Cichocki sprawił, że Motor wciąż jest w grze

Bohaterem środowego wieczoru na Arenie Lublin był Maksymilian Cichocki (na zdjęciu). 19-letni defensor Motoru Lublin zapewnił swojej drużynie komplet punktów w trudnym meczu z Wólczanką Wólka Pełkińska, a tym samym przedłużył szanse żółto-biało-niebieskich na awans do II ligi.

Piotr Zasada kolejny raz pokazał, że nie boi się ryzyka i do gry od pierwszych minut posłał Maksymiliana Cichockiego, zaś na ławce rezerwowych zasiedli Szymon Rak i Rafał Dusiło. Motorowcy rozpoczęli środowy mecz najlepiej, jak tylko mogli. W 6. minucie pięknym strzałem z dystansu popisał się Dawid Dzięgielewski i Damian Smoleń musiał wyciągnąć piłkę z siatki. Wólczanka nie zamierzała rezygnować z walki o korzystny wynik. W końcu jest to drużyna, która udowodniła już, że potrafi wygrywać z żółto-biało-niebieskimi. Kiedy wydawało się, że Motor ma to spotkanie pod względną kontrolą, przyjezdni doprowadzili do remisu. Po błędzie Przemysława Szkatuły, Pawła Sochę pokonał doświadczony Krzysztof Pietluch. Przed przerwą Wólczanka postraszyła jeszcze gospodarzy, jednak ostatecznie premierowa odsłona zakończyła się wynikiem 1:1.

Coraz mocniej zniecierpliwieni kibice na Arenie Lublin liczyli na to, że ich ulubieńcy od początku drugiej połowy ruszą do frontalnego ataku. Gracze z Wólki Pełkińskiej starali się bronić korzystnego rezultatu i wyprowadzać przy tym groźne kontry. Trener lublinian szybko posłał na boisko Rafała Dusiło, jednak gospodarze długo nie mogli na poważnie zagrozić bramce Damiana Smolenia. W 71. minucie ładny strzał Kamila Majkowskiego wybronił golkiper z Wólki Pełkińskiej i wydawało się, że ekipie z Koziego Grodu trudno będzie sięgnąć po komplet oczek. Wszystko zmieniło się w 86. minucie. Z rzutu rożnego dośrodkował Marcin Burkhardt, a w zamieszaniu podbramkowym najsprytniej zachował się Maksymilian Cichocki. 19-latek zapewnił lublinianom zwycięstwo 2:1.

W następnej kolejce Motor Lublin zagra na wyjeździe z Orlętami Radzyń Podlaski (2 czerwca, 17:00).

Motor Lublin – Wólczanka Wólka Pełkińska 2:1 (1:1)