Wyczerpujący okres dla juniorów starszych Motoru Lublin

W piątek i w sobotę zawodnicy Motoru Lublin rozegrali kolejne dwa mecze kontrolne w zimowym okresie przygotowawczym. Podopieczni Tomasza Jasika najpierw zremisowali z juniorami Resovii 1:1, a następnie pokonali występującego w klasie okręgowej Granita Bychawa 2:0.

Tomasz Jasik:

O MECZU Z RESOVIĄ

Cieszy to, że w końcu zagraliśmy ze swoimi rówieśnikami, bo mecze z seniorami zwykle wyglądają nieco inaczej. Zmierzyliśmy się z mocnym zespołem, który aspiruje do awansu do Centralnej Ligi Juniorów. W tym spotkaniu byliśmy zdecydowanie lepszą drużyną i prowadziliśmy grę. Straciliśmy przypadkowo bramkę po rzucie karnym, ale dobrze zareagowaliśmy, bo szybko doprowadziliśmy do wyrównania. W drugiej połowie brakowało nam ostatniego podania, ponieważ stwarzaliśmy sobie czyste sytuacje do podwyższenia wyniku. Rezultat nie jest jednak najważniejszy. Od poniedziałku trenowaliśmy dwa, a nawet trzy razy dziennie, więc chcieliśmy ten okres zakończyć ciężkimi meczami, żeby od kolejnego tygodnia móc troszeczkę lżej pracować.

Motor Lublin – Resovia (MLJST) 1:1 (1:1)
Bramka dla Motoru: Rafał Dusiło 28′

Motor: Łakota (46′ Ukalisz, 67′ Wójcicki) – Kraśniewski (60′ Celmer), Zbiciak, Futrzyński, Celmer (46′ Leszcz), Drozd (46′ Złomańczuk), Kumoch (75′ Kraśniewski), Kłos, Ćwik, Pryliński, Dusiło (60′ Drozd).

O MECZU Z GRANITEM BYCHAWA

Pod względem jakości piłkarskiej lepiej zaprezentowaliśmy się w meczu z Resovią. Natomiast początek tego spotkania był obiecujący i wydawało się, że przejmiemy w nim inicjatywę, ale z każdą minutą to rywale mieli więcej z gry. Jak na drużynę grającą w klasie okręgowej, Granit Bychawa jest naprawdę zorganizowaną ekipą, więc trzeba pochwalić przeciwników. Nas cieszy to, że każdy zawodnik, który jest blisko szerokiej kadry, zagrał w dwumeczu więcej niż czterdzieści pięć minut, a na tym nam najbardziej zależało. We wtorek mamy zaplanowane testy motoryczne, a w środę zmierzymy się z juniorami starszymi Korony Kielce. Potem chłopcy dostaną cztery dni wolnego.

Motor Lublin – Granit Bychawa 2:0 (1:0)
Bramki: Krzysztof Rybak 10′, 88′

Motor: Wójcicki (46′ Ukalisz) – Baryła, Gontarz, Dobrzyński, Wisowski (46′ Rejmak), Kołoczek, Pęcak, Sobstyl (60′ Zdunek), Giletycz, Rybak, Zdunek (46′ Czarnecki).