Zabrakło tylko decydującej bramki

W meczu 12. kolejki rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów rozgrywanym w środowe popołudnie Motor Lublin zremisował u siebie 1:1 z Cracovią. W 11. minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Szymon Rak, który pewnie wykorzystał jedenastkę podyktowaną za faul na Wiktorze Kłosie. Goście końcówkę pierwszej połowy i całą drugą odsłonę musieli radzić sobie w osłabieniu, ponieważ drugą żółtą kartką (tym razem za bardzo brzydki faul) został ukarany jeden z ich zawodników. Mimo przewagi podopiecznym Tomasza Jasika nie udało się podwyższyć prowadzenia, a wyrównującego gola w 72. minucie starcia strzelił Michał Stachera. Żółto-biało-niebiescy od tego momentu mocniej ruszyli na rywali, czego efektem był kolejny rzut karny. Strzał Kamila Kumocha obronił jednak golkiper Cracovii. W ostatniej akcji spotkania lublinianie mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale najpierw uderzyli w poprzeczkę, a chwilę potem piłka po ich uderzeniu minimalnie minęła bramkę ekipy z Krakowa. Juniorzy starsi Motoru Lublin kolejny ligowy mecz rozegrają 28 października z Zagłębiem Lubin.

Motor Lublin – Cracovia 1:1 (1:0)
Bramki: Szymon Rak 11′ (rzut karny) – Michał Stachera 72′

Motor: Łakota – Kraśniewski (65′ Baryła), Gontarz, Celmer, Kopyciński – Dajer (58′ Kobus), Kołoczek, Kumoch, Kłos (75′ Rybak), Zieliński – Rak (46′ Dusiło).

Cracovia: Majchrowicz – Zięba, Kruppa, Bracik, Śmigielski (80′ Jurek) – Stachera, Rakoczy (75′ Kafel), Wojtuszek, Smołaga, Matheus (60′ Zaucha) – Biernat (75′ Bała).

Żółte kartki dla Motoru: Jakub Zieliński, Kamil Kumoch, Kacper Kopyciński
Niewykorzystany rzut karny: Kamil Kumoch 82′ (obrona bramkarza)
Czerwona kartka dla Cracovii: ? 38′ (za drugą żółtą).