Niezwykle cenna wygrana Orląt Radzyń Podlaski

Pierwszy komplet punktów od 27 września wywalczyli zawodnicy Orląt Radzyń Podlaski. W 18. kolejce grupy IV III ligi radzynianie pokonali rezerwy Cracovii 2:1. Było to też pierwsze zwycięstwo zespołu pod wodzą trenera Jacka Fiedenia. – Mierzyliśmy się z młodym, wzmocnionym dwoma starszymi zawodnikami mającymi występy w Ekstraklasie zespołem. W pierwszej połowie obie drużyny mocno walczyły i sporo biegały. Wyszliśmy na prowadzenie za sprawą niezłej akcji lewą stroną Patryka Szymali. Potem popełniliśmy błąd, który kosztował nas stratę gola. Po przerwie zaatakowaliśmy zdecydowanie mocniej, dzięki czemu osiągnęliśmy przewagę. Świetną okazję miał chociażby Michał Kobiałka, który fenomenalnie złożył się do strzału i minimalnie uderzył tuż nad poprzeczką. Sporo ożywienia wniósł także Janek Bożym, który pojawił się na placu gry. Należy oddać też, że w sytuacji sam na sam z zawodnikiem gości rewelacyjnie zachował się nasz bramkarz. Bardzo chcieliśmy wygrać i po rzucie rożnym, zresztą perfekcyjnie wykonanym to nam się udało. Było to być może wyszarpane zwycięstwo, ale bardzo ważne, które mam nadzieję, pozwoli nam nabrać powietrza w płuca przed następnymi meczami – podsumował to spotkanie szkoleniowiec Orląt.

W następnej kolejce Orlęta Radzyń Podlaski zmierzą się na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola (11 listopada, 14:00). Natomiast Cracovia II podejmie Podhale Nowy Targ (11 listopada, 14:00).

Orlęta Radzyń Podlaski − Cracovia 2:1 (1:1)
Bramki: Michał Kobiałka 7′, Radosław Kursa 90′ – Michał Wiśniewski 24′

Orlęta: Klebaniuk – Nowosadko, Kot, Kursa, Szymala (73′ Idzikowski), Perez, Kobiałka (85′ Syryjczyk), Filipowicz, Kamiński, Wojczuk, Kalita (46′ Bożym).

Cracovia: Wilk – Rząsa (78′ Bała), Pieńczak, Jarzynka, Ożóg, Bracik, Stachera, Supryn, Lusiusz, Strózik, Wiśniewski.

Żółte kartki: Arkadiusz Kot, Alberto sastre Perez – Mateusz Supryn
Sędziował: Jakub Pieron (Kielce).