Orlęta nie pomogły Motorowi. Resovia coraz bliżej II ligi!

Motor Lublin ma coraz mniejsze szanse na awans do II ligi. Żółto-biało-niebieskim nie pomogły Orlęta Radzyń Podlaski, które nie sprawiły niespodzianki w starciu z Resovią. Pasiaki pokonały podopiecznych Damiana Panka 3:0.

KOMENTARZ TRENERA

Damian Panek: – Mecz, który miał swoją historię, ale tylko w pierwszej połowie. Mieliśmy taki plan, by do przerwy utrzymać korzystny wynik i w drugiej odsłonie zagrać odważniej. Chwilę przed przerwą dostaliśmy gola do szatni i nasze priorytety się zmieniły. Dodatkowo nie mogłem skorzystać z Adriana Zarzeckiego i Bartka Ciborowskiego, a na rozgrzewce kontuzji doznał Patryk Szymala i znowu trzeba było improwizować, jeśli chodzi o zestawienie defensywy. Gol na 2:0 był kuriozalny, bo nie wybiliśmy piłki po stałym fragmencie, a w 60. minucie mecz został zamknięty, bo później nie było już emocji. Zasłużona wygrana Resovii. Mam nadzieję, że do soboty poskładamy się personalnie. Całą drużyną trzeba pójść do kościoła, bo takie fatum, jakie ciąży nad nami, jeżeli chodzi o urazy, to jest to nieprawdopodobne. Nie wiem, czy do końca rundy będzie szansa, by zagrać dwa mecze z rzędu w takim samym zestawieniu. Nie chcę zwalać winy na kontuzje, ale improwizacja jest duża. Teraz przed nami pojedynek z Motorem, trzeba się poskładać i zdobyć punkty, bo ta drużyna na to zasługuje.

W następnej kolejce podopieczni Damiana Panka podejmą Motor Lublin (2 czerwca, 17:00).

Resovia – Orlęta Radzyń Podlaski 3:0 (1:0)
Bramki: Paweł Hass 45+2′, Szymon Feret 52′, Bartłomiej Buczek 61′ (rzut karny)

Orlęta: Stężała – Kaganek, Kiczuk, Panufnik, Lipiński – Kalita, Kot, Krawczyk (62′ Korolczuk), Puton (74′ Brzosko), Rycaj (52′ Demianiuk) – Stanisławski.

Żółte kartki dla Orląt: Arkadiusz Kot, Karol Kalita
Sędziował: Konrad Kolak (Nowy Sącz).