Pogromcy faworytów znów na fali! Orlęta zdobyły stolicę Podkarpacia

Piłkarze Orląt Radzyń Podlaski najwidoczniej uwielbiają rywalizację w meczach, w których nikt na nich nie stawia. 21 kwietnia podopieczni Damiana Panka pokonali na wyjeździe Chełmiankę Chełm 2:1, a tydzień później ograli Stal Rzeszów 3:2.

W sobotni mecz lepiej weszli gospodarze. W 6. minucie Krzysztofa Stężałę pokonał Peter Basista, lecz sędzia Mariusz Myszka nie uznał tego trafienia, dopatrując się spalonego. Pół godziny później gola zdobyły Orlęta. Faulowany był Karol Kalita, a po dośrodkowaniu z rzutu wolnego uderzeniem głową przyjezdnych na prowadzenie wyprowadził Arkadiusz Kot. Stal próbowała odpowiedzieć jeszcze przed przerwą, ale oba zespoły schodziły do szatni przy wyniku 0:1.

W 56. minucie w Rzeszowie coraz mocniej zapachniało sensacją. Kontrę wykończył Karol Kalita, a na tablicy wyników było 0:2. Podopieczni Tadeusza Krawca postawili wszystko na jedna kartę i to się opłaciło. W 62. minucie dośrodkowanie z lewej strony Macieja Maślanego na trafienie zamienił Wojciech Reiman. Niewiele później ten sam zawodnik doprowadził do remisu, skutecznie egzekwując rzut karny. Gospodarze poczuli krew i do końca szukali zwycięskiego gola. Bramka faktycznie padła, ale zdobyli ją radzynianie! W 93. minucie dobrą wrzutkę z rzutu wolnego wykorzystał Adrian Zarzecki i biało-zieloni mogli świętować triumf.

W następnej kolejce Orlęta zagrają na wyjeździe z Avią Świdnik (5 maja, 17:00). Wcześniej, bo 1 maja o godzinie 17:00, radzynianie podejmą Podlasie Biała Podlaska w ramach 1/2 finału Pucharu Polski BOZPN.

Stal Rzeszów – Orlęta Radzyń Podlaski 2:3 (0:1)
Bramki: Wojciech Reiman 62′, 70′ (rzut karny) – Arkadiusz Kot 35′, Karol Kalita 56′, Adrian Zarzecki 90+3′

Stal: Wasiluk – Skała (46′ Gliniak), Basista, Duda (88′ Zięba), Kordas – Ceglarz, Szeliga, Reiman, Pikul (57′ Gil), Bętkowski (59′ Maślany) – Milunović.

Orlęta: Stężała – Ciborowski, Kiczuk, Panufnik, Szymala (29′ Kalita) – Kaganek, Kot, Korolczuk (79′ Zarzecki), Puton, Rycaj – Stanisławski.

Żółte kartki: Peter Basista, Bartosz Pikul, Kamil Bętkowski, Marko Milunović, Maciej Maślany – Arkadiusz Kot, Rafał Kiczuk, Szymon Stanisławski, Adrian Zarzecki
Sędziował: Mariusz Myszka (Stalowa Wola).