Proste błędy powstrzymały Orlęta przed zdobyciem punktów w Łagowie

Siódmą ligową porażkę w sezonie 2020/2021 ponieśli piłkarze Orląt Radzyń Podlaski. W 14. kolejce rozgrywek grupy IV III ligi drużyna z Radzynia Podlaskiego przegrała na wyjeździe z ŁKS-em Łagów 1:4. W pierwszy weekend października z funkcji trenera biało-zielonych zrezygnował Artur Bożyk i w Łagowie reprezentantów Lubelszczyzny poprowadził Dariusz Wołek, który pracuje w Orlętach z jedną z grup młodzieżowych. Już w 5. minucie niedzielnej konfrontacji beniaminek objął prowadzenie. Kacper Rogoziński znalazł się w sytuacji sam na sam z Bartoszem Klebaniukiem i skutecznym uderzeniem otworzył wynik. Przyjezdni chcieli szybko odpowiedzieć, a szanse na wyrównanie stanu rywalizacji mieli Maciej Wojczuk i Edvinas Baniulis, jednak ich strzały obronił golkiper ŁKS-u. W 16. minucie bliski szczęścia był Adrian Nowosadko, lecz jego próbę wybił z linii bramkowej jeden z defensorów drużyny z Łagowa. W końcówce pierwszej połowy groźnie uderzał Alberto Perez Sastre, ale bramkarz rywali odbił ten strzał na rzut rożny. Gospodarze schodzili na przerwę, prowadząc 1:0. Od początku drugiej części Orlęta dążyły do zdobycia gola i w 57. minucie dopięły swego po indywidualnej akcji Adriana Nowosadko. O rezultacie przesądził ostatni fragment spotkania. W 79. minucie Kacper Rogoziński wykorzystał niezdecydowanie radzyńskiej defensywy i po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Chwilę później ten sam zawodnik zanotował trzecie trafienie, praktycznie pozbawiając przeciwników szans na zdobycie choćby jednego punktu. W doliczonym czasie gry po kuriozalnym błędzie Bartosza Klebaniuka wynik na 4:1 ustalił Amarildo Leirosa Junior.

W następnej kolejce ŁKS Łagów zagra na wyjeździe z Cracovią II (17 października, 19:30). Natomiast Orlęta Radzyń Podlaski podejmą Wisłę Puławy (17 października, 15:00).

ŁKS Łagów – Orlęta Radzyń Podlaski 4:1 (1:0)
Bramki: Kacper Rogoziński 5′, 79′, 86′, Amarildo Leirosa Junior 90+2′ – Adrian Nowosadko 57′

ŁKS: Michalski – Ślefarski, Czerwiak, Kolasa, Krzeszowski (81′ Borowiak) – Gierczak (81′ Uniat), Rogala, Imiela, Mójta – Zaręba (55′ Amarildo), K. Rogoziński (89′ Biesiada).

Orlęta: Klebaniuk – Rycaj, Kursa, Idzikowski, Nowosadko – Kalita (75′ Korolczuk), Kobiałka, Wiatrak (84′ Kot), Perez – Baniulis (84′ Kuźma), Wojczuk.

Żółte kartki: Bartosz Idzikowski, Michał Kobiałka, Radosław Kursa
Sędziował: Michał Mikulski (Lublin).